Joanna Kulig (36) rok 2018 może zaliczyć do szczególnie udanych. Aktorka zagrała w dwóch najważniejszych polskich produkcjach o światowym zasięgu - kontrowersyjnym filmie "Kler" Wojciecha Smarzowskiego oraz w nowym filmie Pawła Pawlikowskiego "Zimna Wojna". W tym drugim Joanna i Tomasz Kot zagrali głównych bohaterów, Zulę i Wiktora, wzorowanych na rodzicach Pawlikowskiego. "Zimna Wojna" dostała w Cannes nagrodę za najlepszą reżyserię, film podbił serca zagranicznych dziennikarzy i krytyków, a Joanna Kulig stała się najpopularniejszą obecnie polską aktorką na świecie. Mówi się, że może dostać nawet nominację do Oscara! O Kulig jest tak głośno, że zainteresował się nią sam współwłaściciel prestiżowej agencji aktorskiej CAA (Creative Artists Agency), Joel Lubin. Zajmuje się on karierami takich gwiazd kina, jak Tom Cruise, Josh Brolin i David Oyelowo, a teraz chce rozpocząć współpracę z Joanną. Czy to początek jej wielkiej kariery?

Joanna Kulig w Hollywood

Joanna Kulig ostatnio promowała "Zimną Wojnę" w USA. W Nowym Jorku miała okazje poznać m.in. Jodie Foster i Wilema Dafoe. Pojawiła się też na bankiecie w Los Angeles, gdzie zjawili się m.in. Brad Pitt, Lady Gaga, Nicole Kidman czy Jamie Dornan. Polska aktorka dostaje w Hollywood coraz więcej zaproszeń i coraz więcej ciekawych propozycji. Amerykańskie media są zachwycone naturalnością i wyjątkową energią Kulig w "Zimnej Wojnie", porównują ją nawet do Marilyn Monroe. Jak podał "Super Express", Kulig szczególnie zainteresował się Joel Lubin. Dziennik powołuje się na wypowiedź swojego informatora z Los Angeles:

On ma słabość do europejskich aktorek, szczególnie tych ze wschodu. Kilka lat temu ożenił się z serbską gwiazdą Mariją Karan (36.l), która robi karierę w Hollywood. Lubin ma nadzieję pozyskać Kulig do swej stajni. A jak wiadomo, tam najważniejsze są dobre kontakty, a on je ma.

Joanna Kulig już teraz współpracuje z zagraniczną agentką, Hyldy Queally, która opiekowała się takimi gwiazdami, jak Cate Blanchett, Kate Winslet i Penelope Cruz. Ale jak widać, Polka ma szansę na jeszcze lepszy kontrakt. Jeśli faktycznie Kulig otrzyma nominację do Oscara, jej akcje pójdą jeszcze wyżej. Tymczasem już wkrótce aktorka po raz pierwszy zostanie mamą. Jak wyznała w wywiadzie udzielonym magazynowi "Elle", dziecko jest tym, czego zawsze pragnęła. Mówi się, że Kulig urodzi w USA. Jeśli tak, to być może zostanie w Stanach Zjednoczonych aż do rozdania Oscarów. A wtedy, kto wie, co się wydarzy....

Joanna Kulig w vogue.com

10 grudnia w serwisie vogue.com, będącym oficjalną stroną internetową słynnego magazynu "Vogue" (edycja amerykańska), ukazał się duży artykuł o Joannie Kulig. Według "Vogue", polska aktorka jest skazana na sławę, a nadchodzący rok 2019 będzie należał do niej! Wcześniej o Kulig pisało m.in. francuskie wydanie "Elle" - gwiazda pojawiła się nawet na okładce magazynu. Przypomnijmy, że Joanna Kulig jest laureatką Róż Gali 2018 - otrzymała nagrodę specjalną za swoją wybitną rolę w "Zimnej Wojnie".