Joanna Kulig skomplementowana przez Juliette Binoche! Francuska gwiazda kina pogratulowała polskiej aktorce jej obecności w Cannes. Binoche napisała do Kulig na Instagramie i wyraziła swoją radość z faktu, że Joanna oraz ekipa filmu "Zimna Wojna" dostali się na Festiwal Filmowy w Cannes 2018. Przypomnijmy, że nowy film Pawła Pawlikowskiego znalazł się w konkursie głównym festiwalu i ma szansę na Złotą Palmę. Kulig usłyszała już gratulacje od dziennikarzy i krytyków filmowych, a także od hollywoodzkiej gwiazdy Julianne Moore. Dziś do grona osób zachwyconych talentem młodej Polki dołączyła Francuzka. Co Juliette Binoche napisała o Joannie Kulig na Instagramie? Sprawdź PONIŻEJ.

Juliette Binoche o Joannie Kulig: Jesteś światłem

Juliette Binoche (54) zagrała z Joanną Kulig w filmie "Sponsoring" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej. To właśnie wtedy po raz pierwszy spotkała się z polską aktorką. Kulig w "Sponsoringu" pokazała wielki talent, a Binoche była pod wrażeniem osobowości i charyzmy tej młodej dziewczyny. Joanna za swoją grę w "Sponsoringu" otrzymała nagrodę Orła. Dziś francuska aktorka pogratulowała Kulig obecności w Cannes. Tak napisała na Instagramie:

Joanna! Tak bardzo się cieszę, widząc cię w Cannes! Uwielbiam cię! Jesteś światłem.

Joanna Kulig (35) większego komplementu chyba nie mogła sobie wymarzyć. Juliette Binoche jest jedną z najlepszych aktorek na świecie. Grała m.in. u Krzysztofa Kieślowskiego, a także w ekranizacji słynnej powieści "Nieznośna lekkość bytu". Najwięcej nagród, w tym tę najważniejszą - Oscara, Binoche zdobyła za rolę w dramacie "Angielski Pacjent". Wystąpiła również w takich filmach, jak choćby "Czekolada" czy "Skaza". Pozycja Binoche w Cannes jest bardzo wysoka. Aktorka jest na festiwalu regularnie i uchodzi nie tylko za utalentowaną gwiazdę wielkiego ekranu, ale też za zawodowca i eksperta od filmu. Czy jej ciepłe słowa wobec Joanny Kulig przyczynią się do tego, że Polka zdobędzie nagrodę dla najlepszej aktorki? Festiwal Filmowy w Cannes 2018 kończy się już 19 maja. Wtedy poznamy werdykt jury. Trzymamy kciuki za "Zimną Wojnę" i za Joannę Kulig!