Joanna Kulig dzięki "Zimnej wojnie" podbiła serca krytyków i widzów na całym świecie. Z dnia na dzień stała się międzynarodową gwiazdą, ale mimo to, woda sodowa nie uderzyła jej do głowy. Aktorka często przyznaje, że najlepiej czuje się w swojej rodzinnej miejscowości - Muszynie, niedaleko Krynicy-Zdroju. Joanna Kulig pochodzi z wielodzietnej rodziny. Ma aż czwórkę rodzeństwa, które również jest związane z show-biznesem. Jej brat Piotr jest muzykiem, a siostra Justyna aktorką, którą możecie znać z serialu "Na Wspólnej". Joanna i Justyna wystąpiły nawet razem w spektaklu "Wassa Żeleznowa" w warszawskim "Och-Teatr" oraz w komedii kryminalnej "Kumulacja". Słysząc nazwisko siostry Joanny Kulig, nie od razu jednak skojarzycie ich pokrewieństwo, bowiem aktorki mają różne nazwiska. Siostra Kulig nazywa się Justyna Schneider. Z czego to wynika?

Joanna Kulig pokazała siostrę!

Siostra Joanny Kulig w serialu "Na Wspólnej" wcieliła się w rolę Zofii Lipskiej – atrakcyjnej sekretarki senatora. Oprócz tego mogliśmy oglądać ją w filmie "Supermarket", czy "Los Numeros". Dlaczego Justyna Schneider ma inne nazwisko niż Joanna Kulig?

"- Tak naprawdę obie nazywamy się Kulig. Ale ponieważ nasze imiona brzmią podobnie, to zdecydowałam się na przyjęcie pseudonimu artystycznego, nazwiska naszej prababci Schneider, żebyśmy nie były mylone" – przyznała w jednym z wywiadów siostra Joanny Kulig.

Podobno Joanna Kulig i Justyna Schneider bardzo się wspierają i nie rywalizują ze sobą w życiu zawodowym.

"- Jestem młodsza i przyzwyczaiłam się do tego, że daleko mi do dorobku mojej siostry. W końcu zaczęła grać jako pierwsza i związku z tym posiada dużo większe doświadczenie artystyczne. Ja jestem dopiero na początku swojej kariery. Mam czas, aby zapracować na siebie i swoje nazwisko" - mówi Justyna Schneider.

Ciężko jednak nie zauważyć wizualnego podobieństwa sióstr Kulig. Zobaczcie sami w naszej GALERII --->