Joanna Kulig jest gwiazdą okładki "Wysokich Obcasów" - ostatniego wydania, jakie ukazuje się w 2018 roku. Numer z Kulig wychodzi w sobotę, 29 grudnia. "Wysokie Obcasy" to cotygodniowy dodatek do "Gazety Wyborczej", dziś uchodzący niemal za kultowy. Na okładkach magazynu regularnie goszczą z inspirujące kobiety (z Polski i ze świata), pojawiają się w nim przełomowe wywiady, np. z Karoliną Piasecką, Natalią Przybysz czy Krystyną Przybylską (matką Anny Przybylskiej). W "Wysokich Obcasach" poruszane są ważne, niekiedy kontrowersyjne tematy. Choć magazyn ma feministyczny wydźwięk, to nie brak w nim męskiego spojrzenia, a jego stałym elementem jest "Męska Końcówka" - ostatnio mogliśmy w niej przeczytać wywiad z Szymonem Hołownią. Joanna Kulig, którą widzimy na okładce najnowszego wydania "Wysokich Obcasów", znalazła się wśród 50 Śmiałych Kobiet 2018 roku. Kto jeszcze trafił na listę prestiżowego tytułu? SPRAWDŹ poniżej.

Wysokie Obcasy: 50 Śmiałych Kobiet 2018

Zdjęcie okładki magazynu z twarzą Joanny Kulig pojawiło się na Instagramie 'Wysokich Obcasów" już w piątek po południu. Kulig nie jest jednak jedyną bohaterką wydania, bo numer poświęcony jest aż 50 wyjątkowym, bezkompromisowym i odważnym kobietom. Jak czytamy pod zdjęciem:

Każda z naszych 50 Śmiałych w minionym roku dokonała w swojej dziedzinie - kulturze, nauce, działalności publicznej i wielu innych obszarach - czegoś wspaniałego, co dotyczy i porusza nas wszystkich. Nasze bohaterki nie słuchają otoczenia, które im mówi, że się nie da albo że to za trudne. Po prostu idą naprzód. Niektóre pojedynczo, wiele z nich w grupie. Kim są - sprawdźcie już jutro na www.wysokieobcasy.pl i w magazynie "Wysokie Obcasy" (do kupienia z "Gazetą Wyborczą").

Magazyn wyróżnił także m.in. Krystynę Jandę, Anję Rubik i Małgorzatę Szumowską. Zarówno lista 50 Śmiałych Kobiet, jak i nowa okładka "Wysokich Obcasów" wzbudziły zainteresowanie i uznanie czytelników oraz wielu gwiazd. Post na Instagramie "Wysokich Obcasów" polubili m.in. Magda Mołek, Karolina Korwin Piotrowska, Maja Ostaszewska, Anja Rubik, Martyna Wojciechowska, Łukasz Jemioł, Mariusz Przybylski oraz Robert Biedroń.

Obecność Joanny Kulig na okładce najważniejszego wydania "Wysokich Obcasów" w ciągu roku nie dziwi. Jest ona obecnie najlepszą aktorką europejską (nagroda European Film Awards 2018), piszą o niej zagraniczne media, w tym amerykańska prasa - ostatnio zdjęcie Kulig pojawiło się w "Vanity Fair". Mówi się nawet, że gwiazda ma szansę na nominację do Oscara, zaś nominacja dla filmu "Zimna Wojna" to już niemal pewnik. Trzymamy mocno kciuki, by te przewidywania okazały się prawdą!