Joanna Kulig jest jedną z najlepszych polskich aktorek młodego pokolenia. Ma dopiero 36 lat, a jej talent już zachwycił najlepszych twórców i dziennikarzy filmowych. Stało się tak podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes, gdzie premierę miał nowy film Pawła Pawlikowskiego "Zimna Wojna". Kulig gra w nim główną rolę kobiecą. Partnerują jej Tomasz Kot (główna rola męska) oraz Borys Szyc i Agata Kulesza. "Zimna Wojna" zdobyła w Cannes nagrodę za reżyserię. Zaś Joanna Kulig swoją charyzmą powaliła na kolana canneńską publiczność. Wielkiego talentu gratulowały jej Cate Blanchett i Julianne Moore, czyli dwie hollywoodzkie gwiazdy nagrodzone Oscarem. Teraz ponownie będziemy mogli zobaczyć, na co stać aktorkę - wkrótce do kin wchodzi "Kler" Wojciecha Smarzowskiego z mocną rolą Kulig. Poznaj szczegóły produkcji!

Joanna Kulig w filmie KLER Wojciecha Smarzowskiego

Joanna Kulig jest w branży filmowej od wielu lat, ale dopiero po sukcesie filmu Pawła Pawlikowskiego w Cannes zrobiło się o niej naprawdę głośno. Obecnie mówi się nawet, że Kulig dostanie Oscara za grę w "Zimnej Wojnie". Nominacje do nagród Akademii zostaną ogłoszone późną jesienią. Tymczasem już wkrótce zobaczymy aktorkę w nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego "Kler". Trailer filmu "Kler" niestety niemal zniknął z Internetu. Bardzo trudno jest go znaleźć w sieci. Czyżby zapowiedź produkcji o polskich księżach i biskupach wywołała aż takie kontrowersje...?

KLER Wojciecha Smarzowskiego - o czym jest film?

Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce... Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich (opis dystrybutora Kino Świat). W "Klerze" zobaczymy też Joannę Kulig, Katarzynę Herman, Rafała Mohra, Roberta Wabicha, Henryka Talara i Izabelę Kunę.

ZOBACZ TEŻ: Borys Szyc o "Zimnej Wojnie", walce z alkoholizmem, córce i... ŚLUBIE [WIDEO]