Joanna Kulig jest w ciąży i już wkrótce po raz pierwszy zostanie mamą. Gwiazda przeżywa teraz wyjątkowy czas w życiu prywatnym oraz zawodowym - mówi się, że dostanie nominacje do Oscara dla najlepszej aktorki, ma też szanse na inne prestiżowe nagrody w Polsce i na świecie. Przypomnijmy, że film "Zimna Wojna" z Joanną Kulig i Tomaszem Kotem w rolach głównych jest polskim kandydatem do Oscara, a być może także do Złotego Globu. Natomiast Kulig jest sensacją - docenili ją m.in. Julianne Moore i Juliette Binoche, a także zagraniczni krytycy filmowi oraz redakcja francuskiego "Elle" - aktorka pojawiła się na okładce tego magazynu. Jednak dla Polki najważniejsze jest teraz dziecko, które wkrótce przyjdzie na świat. O swojej ciąży Kulig opowiedziała w wywiadzie dla polskiej edycji "Elle". Fragmenty rozmowy publikujemy PONIŻEJ.

Joanna Kulig o ciąży w "Elle Polska"

Joanna Kulig (36) wyszła za mąż za Macieja Bochniaka w 2009 roku. W "Elle" aktorka zdradziła, że zawsze marzyła o dziecku:

To jedno z moich największych pragnień. Ale szanuję to, że nie wszystkie kobiety tak mają. Znam pary, które są szczęśliwe bez dzieci, i uważam, że nie każdy musi je mieć. Najgorzej jest robić w życiu coś, bo tak wypada.

Kulig zdradziła też, że tworzą z mężem związek partnerski i równo dzielą się obowiązkami domowymi. Tak opowiada o mężu:

On jest organizatorem. Mam poczucie, że to on opiekuje się naszym domem. Moja mama, jak na to patrzy, twierdzi, że że teraz są takie fajne czasy dla kobiet, bo mężczyzna i ugotuje, i upierze. U nas wygląda to tak, że jak ktoś ma akurat czas, to gotuje, pierze, sprząta. W tej kwestii mamy w domu równouprawnienie.  Myślę, że wynika to z tego, że świetnie się dogadujemy, często uzupełniamy, ale też jesteśmy trochę niezależni od siebie.

Wszyscy się dziwili, że tak wcześnie się pobraliśmy. Ale ja byłam pewna od początku. Zdecydowaliśmy się na ślub, bo to dla nas ważny rytuał. (...) Wierzę, że jeśli komuś wyznajesz miłość przy ważnych dla ciebie osobach, to do czegoś to zobowiązuje. Łatwiej znieść kryzysy.

Cały nowy wywiad z Joanną Kulig przeczytasz w "Elle". A tu więcej o sukcesach Zimnej Wojny>>