Joanna Kulig wróciła do pracy. Jak informuje Netflix, niespełna trzy miesiące po narodzinach pierwszego dziecka aktorki, ruszyły zdjęcia do serialu "The Eddy", w którym gwiazda "Zimnej wojny" gra jedną z głównych ról. Akcja serialu rozgrywa się we współczesnym Paryżu i tam też powstaje produkcja. Wiemy już, kiedy "The Eddy" z Joanną Kulig będzie dostępny na Netflix.

Joanna Kulig w "The Eddy" Netflixa

Szybki powrót Joanny Kulig na plan zdjęciowy to efekt międzynarodowego rozgłosu, który przyniosła jej wybitna rola w nominowanym do Oscara dramacie Pawła Pawlikowskiego. W trakcie intensywnej promocji "Zimnej wojny" w Ameryce, który przypadł na ostatni trymestr jej ciąży, gwiazda nawiązała wiele kontaktów z wpływowymi osobami z Hollywood. To zaowocowało interesującymi propozycjami filmowymi i serialowymi. Po krótkiej przerwie po narodzinach syna Jana, aktorka zabiera się więc już do pracy przy nowych projektach, które dają jej szansę na zagraniczną karierę.

"The Eddy" Netlixa będzie się składać z 8 odcinków, w którym poza polską aktorką zobaczymy takie zagraniczne gwiazdy, jak Andre Holland ("Wysokie loty"), Amandla Stenberg ("Nienawiść którą dajesz") i Tahar Rahim ("Prorok").

Wśród twórców serialu znajdują się: dwukrotnie nagrodzony Oscarem Damien Chazelle ("La la land"), zwyciężczyni Złotej Kamery w Cannes Houda Benyamina ("Divines"), zwycięzca Emmy Alan Poul ("Opowieści z San Francisco", "Grace i Frankie") oraz zdobywca nagrody BAFTA, scenarzysta Jack Thorne ("Cudowny chłopak"). 

Premiera "The Eddy" z Joanną Kulig na Netflixie zaplanowana jest na 2020 rok.

SPRAWDŹ TEŻ: Nie żyje Doris Day. Kim legenda kina i muzyki była prywatnie? [ZDJĘCIA]