Joanna Kulig robi zawrotną karierę za granicą. Ostatnio została najlepszą europejską aktorką - wygrała w tej kategorii podczas gali rozdania Europejskich Nagród Filmowych. Wcześniej filmem "Zimna Wojna", w którym Kulig zagrała śpiewaczkę Zulę, zachwycił się cały świat. Paweł Pawlikoswki odebrał w Cannes nagrodę za reżyserię, film zdobył też Złote Lwy w Gdyni i mówi się, że ma szansę na Oscara. Można też się spodziewać, że nominację do Oscara dostanie także Joanna Kulig, bo środowiska filmowe są po prostu zachwycone jej grą w "Zimnej Wojnie". O polskiej aktorce pisano już we francuskim "Elle" i "L'Officiel" oraz w serwisie vogue.com, a teraz Kulig jest w "Vanity Fair"! Ten luksusowy miesięcznik uchodzi za jeden z najbardziej prestiżowych w amerykańskim sektorze prasy "people". To właśnie w "Vanity Fair" ukazał się pierwszy wywiad z Angeliną Jolie po rozstaniu z Bradem Pittem. To tam na okładce pozowała Kaitlyn Jenner po operacji zmiany płci. Teraz w "Vanity Fair" znajduje się Polka! Joanna Kulig na czarno-białym zdjęciu wygląda tajemniczo i zmysłowo, niczym Marilyn Monroe. Nie bez powodu aktorka jest często porównywana do tej seksbomby wszech czasów - tak jak Monroe, Kulig też rozkwita przed obiektywem kamery, a w każdym ujęciu jest bardzo seksowna. ZDJĘCIE Kulig z "Vanity Fair" zobaczysz w naszej GALERII.

Joanna Kulig z nominacja do Oscara 2019?

Niedawno opublikowano tzw. shortlistę do Oscarów, na której figuruje "Zimna Wojna". Jest to finalna lista filmów, z której kapituła nominuje wybrane produkcje do Oscarów. Tym samym "Zimna Wojna" jest wśród półfinalistów w wyścigu o nominację do Oscara. Możliwe, że nominację otrzyma też Joanna Kulig! Otóż kategoria "najlepsza aktorka" nie jest wcale dedykowana wyłącznie amerykańskim gwiazdom. Teoretycznie każdy może się na niej znaleźć. Dlatego trzymamy bardzo mocno kciuki za Joannę i życzymy jej nie tylko nominacji, ale i złotej statuetki!

Przypomnijmy, że już wkrótce Kulig po raz pierwszy zostanie mamą. Najprawdopodobniej urodzi w Los Angeles, gdzie przebywa od kilku tygodni i promuje "Zimną Wojnę". Jeśli dziecko przyjdzie na świat do końca grudnia, to zdecydowanie będzie to najlepszy rok w życiu aktorki!

Film "Zimna Wojna" miał swoją premierę w maju na Festiwalu Filmowym w Cannes. Obok Joanny Kulig występują w nim także Tomasz Kot, Borys Szyc i Agata Kulesza. Reżyser "Zimnej Wojny" ma już na swoim koncie Oscara za film "Ida". Więcej o "Zimnej Wojnie" przeczytasz TUTAJ>>