Po międzynarodowym sukcesie "Zimnej wojny" wielu krytyków filmowych wróżyło Joannie Kulig wielką karierę w Hollywood. Polska aktorka, która ostatnie miesiące spędziła w USA na aktywnej promocji tego głośnego dramatu Pawła Pawlikowskiego i nawiązywaniu cennych kontaktów, rzeczywiście zaczęła otrzymywać propozycje ról w amerykańskich produkcjach. Netflix ogłosił właśnie, że Joanna Kulig zagra jedną z głównych ról w nowym serialu o nazwie "The Eddy". Jak wynika z oficjalnego opisu produkcji, jest to opowieść o właścicielu jednego z paryskich klubów, członkach grającego tam na stałe zespołu i otaczającym ich, tętniącym życiem mieście. Jednym z twórców dramatu muzycznego jest Damien Chazelle. Nagrodzony Oscarem reżyser filmu "La La Land" jest producentem wykonawczym serialu oraz wyreżyseruje jego pierwsza dwa odcinki. Udało nam się też dowiedzieć, że Joanna Kulig w serialu Netflixa "The Eddy" wcieli się w postać o imieniu Maja, czyli utalentowanej muzycznie kobiety, która zmaga się z problemem alkoholowym.

Joanna Kulig w serialu Netflixa "The Eddy"

Akcja serialu Netflixa "The Eddy" z Joanną Kulig rozgrywa się we współczesnym Paryżu i tam też jest kręcony. Obok polskiej gwiazdy wystąpi w serialowym dramacie muzycznym wystąpi również m.in. Andre Holland. Amerykański aktor wcieli się w postać pianisty jazzowego, Elliota Udo oraz został jednym z producentów show. Poza nim i Chazellem za produkcję serialu odpowiadają także Jack Thorne ("Skarb Narodów", "To właśnie Anglia", "Cudowny Chłopak") i Alan Poul ("Sześć stóp pod ziemią", "Newsroom", "Opowieści z San Francisco").

Wiadomo już także, że serial Netflixa z Joanną Kulig będzie miał w sumie 8 odcinków. Data premiery produkcji na razie nie jest znana.

SPRAWDŹ TEŻ: Joanna Kulig pierwszy raz publicznie w Polsce po porodzie [ZDJĘCIA]