Ruszyła lawina pomocy dla Joanny Mazur. Widzów bardzo poruszył materiał z 6. odcinka 9 edycji programu "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami" w Polsacie, w którym ukazano fatalne warunki mieszkaniowe multimedalistki mistrzostw świata i Europy niepełnosprawnych. Po emisji show internauci zaczęli masowo wpłacać pieniądze na zakup nowego mieszkania dla niewidomej sportsmenki. W ciągu zaledwie dwóch dni dni zebrano ponad ćwierć miliona złotych. W poniedziałek w godzinach porannych łączna kwota z trzech zbiórek przekroczyła już 267 tys. zł i wciąż rośnie.

Joanna Mazur - zbiórka

Joanna Mazur pochodzi ze Szczucina w województwie małopolskim. W wieku 14 lat wyprowadziła się z rodzinnego domu i zamieszkała w internacie w Krakowie, gdzie przebywa do dziś. Po emisji specjalnego materiału w "Tańcu z Gwiazdami" jurorzy, pozostali uczestnicy i widzowie programu dowiedzieli się, że niewidoma gwiazda sportu ma do dyspozycji jeden mały pokój bez prywatnej łazienki i toalety. Wiele osób, w tym Iwona Pavlović i Andrzej Grabowski wyrazili swoje oburzenie, że zdobywająca medale dla Polski niepełnosprawna sportsmenka żyje w takich warunkach.

Zbiórki na zakup nowego mieszkania dla Joanny Mazur wciąż trwają. Pieniądze na ten cel można wpłacać w następujących zrzutkach:

  • zbiórka "Joanna Mazur: pomóżmy mistrzyni!" w serwisie pomagam.pl (cel 160 tys. zł)
  • zbiórka "Zbieramy pieniądze dla mistrzyni" w serwisie pomagam.pl (cel 200 tys. zł)
  • zbiórka "Mieszkanie dla Joanny Mazur" w serwisie zrzutka.pl (cel 200 tys. zł)

Zdjęcia Joanny Mazur z "Tańca z Gwiazdami" i nie tylko znajdziecie w naszej GALERII >>