Wiemy, na co Joanna Mazur wyda zebrane pieniądze. Historia niewidomej mistrzyni świata w biegu na 1500 metrów, którą opowiedziała w "Tańcu z Gwiazdami", poruszyła miliony Polaków. Joanna Mazur w jednym z odcinków programu pokazała, jak mieszka na co dzień. Okazało się, że biegaczka od 15 lat zajmuje skromny pokój w krakowskim akademiku, a do toalety musi wychodzić na korytarz i dzielić ją z innymi mieszkańcami budynku.  Joanna Mazur nigdy wcześniej nikomu nie skarżyła się na swoje warunki mieszkaniowe, ani nikogo nie prosiła o pomoc. Jednak po wyemitowaniu wzruszającego materiału, oniemiali internauci postanowili pomóc Joannie Mazur i zorganizowali zbiórki pieniędzy, z których udało się zebrać 300 tysięcy złotych. Oprócz tego, krakowski biznesmen podarował biegaczce mieszkanie w jednej z jego inwestycji. O lokum Joanna Mazur nie musi się więc już martwić, a na co przeznaczy zebrane przez fanów pieniądze?

Na co Joanna Mazur wyda 300 tysięcy złotych?

Joanna Mazur rozważa kupno drugiej nieruchomości, tym razem w Warszawie. Jak donosi Party, niewidoma mistrzyni świata, poważnie myśli nad małym lokum w stolicy:

"Jak już coś wybiorę, to potem w ewentualnym remoncie na pewno pomogą mi bliscy" – mówi.

Gwiazda póki co nie zapoznaje się jednak z ofertami, ale skupia na treningach do "Tańca z Gwiazdami". W programie udało jej się dojść już naprawdę daleko i przez wielu jest typowana do wygranej. Oprócz tego, Joanna Mazur trenuje równolegle do mistrzostw świata w Dubaju, gdzie już w listopadzie razem ze swoim biegowym partnerem będzie walczyć o medale oraz kwalifikację do igrzysk olimpijskich w Tokio. Jako że przygotowanie do startów w mistrzostwach pochłania zawrotne sumy pieniędzy, część internetowych zbiórek zapewne zostanie zainwestowana właśnie w nie.

ZOBACZ TEŻ: JOANNA MAZUR otrzymała mieszkanie w prezencie! Od kogo? [WIDEO]