Joanna Przetakiewicz była gościem naszej sobotniej transmisji na żywo na Instagramie (@magazyngala). Podczas rozmowy inicjatorki akcji "Era Nowych Kobiet" z redaktor prowadzącą serwis Gala.pl nie mogło zabraknąć pytań o Rinke Rooyensa, z którym od 2018 roku projektantka mody tworzy szczęśliwą parę. Założycielka "La Manii" opowiedziała Sandrze Hajduk m. in. o tym, jak związek z polsko-holenderskim reżyserem zmienił ją jako kobietę. 

Joanna Przetakiewicz o Rinke Rooyensie 

- Bardzo mnie zmiękczył. Rinke jest troskliwy, opiekuńczy i kochany. On ma te cechy, które ja cenię. Posiada w sobie entuzjazm i dziecinną młodzieńczość, tak potrzebną każdemu z nas - powiedziała Joanna Przetakiewicz. 

Dyrektor kreatywna "La Manii" dodała jednocześnie, że mimo wizerunku kobiety sukcesu, businesswoman, spełnionej matki trójki synów to tak, jak Rinke ma w sobie z coś z dziecka i często pod wpływem olbrzymich emocji robi wiele szalonych rzeczy.

- Ja kocham głupoty. To jest pierwsza podstawowa rzecz. Jestem przez wielu uważana za osobę poważną ze względu na pełnione przeze mnie funkcje. A to nie prawda! Nie buduję żadnego dystansu, nie lubię być "sztywniarą". Ja kocham być podekscytowana. Przymiotniki, które do mnie nie pasują do przede wszystkim - rozsądna, praktyczna, spokojna. W życiu szukam emocji i ekscytacji. Definiują mnie dwa słowa - szał i obłęd

Joanna Przetakiewicz o pracy w czasach epidemii

Założycielka "La Manii" opowiedziała także o tym, jak jej firma funkcjonuje w czasie kryzysu spowodowanym epidemią koronawirusa. 

- Z powodu pandemii musieliśmy zamknąć pięć butików. Mimo ciężkiej sytuacji nikogo nie zwolniliśmy i nikomu nie obniżyliśmy pensji. Jestem jednak świadoma, że będziemy odrabiać te straty, które ponieśliśmy, przez jakiś czas. Teraz wspólnie z Borysem Kudlicką postanowiliśmy otworzyć szóste atelier. Może to wbrew logice, ale takie działania są czasami lepsze, żeby się nie zwijać i nie chować. Chcemy zrobić krok do przodu niż krok do tyłu. Wiem, że będziemy musieli pracować jeszcze więcej. Zdaję sobie sprawę z tego, jak ważna jest teraz praca online. Przyznam się, że nigdy tyle nie pracowałam za pośrednictwem nowych technologii, jak obecnie - ujawniła. 

Całą rozmowę Sandry Hajduk z Joanną Przetakiewicz możecie obejrzeć w aplikacji IGTV na profilu "Gali" na Instagramie.

ZOBACZ TAKŻE: Anna Dereszowska o zdrowiu psychicznym i chorobie córki: "Korzystam z pomocy terapeuty" [TYLKO U NAS]