Joe Lara nie żyje. Amerykański, aktor, piosenkarz i model, któremu największą popularność przyniosło wcielanie się w rolę Tarzana, zginął tragicznie w sobotę, 29 maja. 58-latek stracił życie w katastrofie małego odrzutowca. W wypadku w sumie zginęło siedem osób, w tym 66-letnia żona artysty, Gwen Shamblin Lara.

Nie żyje Joe Lara. Filmowy i serialowy Tarzan zginął w katastrofie

Jak podają media zza oceanu, samolot Cessna C501 zmierzał z lotniska Smyrna Rutherford County Airport do Palm Beach na Florydzie. Krótko po starcie maszyna wpadła do jeziora Pery Priest w północno-środkowej części stanu Tennessee.

Ekipy ratunkowo-poszukiwawcze były na miejscu katastrofy przez całą noc z soboty na niedzielę. Niestety żadna z osób znajdujących się na pokładzie samolotu nie przeżyła tragedii.

Kim był Joe Lara?

Joe Lara, a właściwie William Joseph Lara, urodził się 2 października 1962 roku w San Diego w Kalifornii. Karierę w show-biznesie rozpoczął pod koniec lat 80. Stał się rozpoznawalny za sprawą głównej roli w filmie "Tarzan na Manhattanie" z 1989 roku. W postać wychowanego przez goryle króla dżungli wcielił się ponownie w latach 1996-1997 w serialu telewizyjnym "Nowe przygody Tarzana". Występował także w wielu filmach akcji, takich jak "Stalowa granica" i "Amerykański cyborg".

W 2009 roku Lara rozpoczął swoją przygodę z muzyką. W 2018 roku ożenił się z dietetyczką i założycielką kościoła Remnant Fellowship Church. Gwen Shamblin Lara zyskała międzynarodowy rozgłos w latach 80. za sprawą książek o diecie opartej na  tradycji chrześcijańskiej.

Joe Lara miał jedno dziecko z poprzedniego związku z Natashą Pavlovich. Żona aktora miała z kolei dwoje dzieci i siedmioro wnucząt. W wypadku straciła także swojego zięcia, Brandona Hannah.

CZYTAJ TEŻ: Zbigniew Kuczma nie żyje. Kim był milioner, który zginął w katastrofie awionetki?