Niestety każdego dnia docierają do nas kolejne informacje o ofiarach koronawirusa. Wśród nich są też znani, którzy mieli swoich fanów na całym świecie. Jedną z osób, które pokonał SARS-CoV-2 jest John Prine. Muzyk zmarł w wieku 73 lat.

John Prine nie żyje

Muzyk trafił do szpitala 26 marca, dwa dni później został zaintubowany. 30 marca był w stanie krytycznym, a bliscy artysty informowali fanów o przebiegu choroby.

To dla nas trudna do przekazania informacja. Ale tak wielu z was od lat kocha i wspiera Johna, że postanowiliśmy umożliwić wam okazanie mu jeszcze więcej miłości i wsparcia, szczególnie teraz. Wiedzcie, że was kochamy i John was kocha - czytaliśmy.

Fiona Whelan, żona Johna, również zachorowała, jednak w jej przypadku przebieg choroby okazał się być łagodniejszy. Muzykowi niestety nie udało się zwalczyć COVID-19. U Johna Prine'a rozwinęło się zapalenie płuc związane z koronawirusem. W rozmowie z dziennikarzem "Rolling Stone" rodzina potwierdziła śmierć artysty.

Gwiazdy żegnają Johna Prine'a

John Prine to jeden z najsłynniejszych amerykańskich artystów muzyki folk i country. Został nagrodzony trzema statuetkami Grammy, w tym nagrodą Grammy Lifetime Achievement Award za wybitny wkład w rozwój muzyki. W 2019 roku trafił do  Songwriters Hall of Fame. Na Instagramie kolejne gwiazdy żegnają Prine'a, w tym Rita Wilson, która sama zmagała się z koronawirusem:

Bogactwo duszy Johna nigdy nie zostanie zapomniane. Ten człowiek w słowa potrafił ubierać to, co wszyscy czuliśmy - napisała.

Śpiewa teraz z aniołami - pisze na Twitterze Sheryl Crow.

Przypomnijmy, że to kolejna strata dla świata muzyki country. Zaledwie kilka dni temu, również z powodu koronawirusowych powikłań, zmarł Joe Diffie.
 

Więcej informacji na temat przeciwdziałania koronawirusowi możesz znaleźćtutaj.Całodobowa infolinia NFZ o koronawirusie: Telefoniczna Informacja Pacjenta – 800-190-590 – tu przez całą dobę uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Pod numerem bezpłatnej i całodobowej Telefonicznej Informacji Pacjenta uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem