Po zaledwie 15 miesiącach małżeństwa Amber Heard porzuciła 53-letniego Johnny’ego Deppa. Aktorka nie tylko wniosła o rozwód, ale oskarżała także Deppa o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad nią i nadużywanie alkoholu. W poniedziałek, 15 sierpnia, Johnny Depp i Amber Heardoficjalnie się rozwiedli.

Rozwód Johnny’ego Deppa i Amber Heard z pewnością przejdzie do historii. Młoda aktorka, znana m.in. z filmów "Dziewczyna z portretu" czy "Maczeta Zabija", oskarżała Deppa o nadużywanie substancji, po których gwiazdor wielkiego ekranu rzekomo się nad nią znęcał.Amber dysponowała zdjęciami sińców i obtłuczeń, a także zdemolowanej rezydencji. W obronie Johnny’ego Deppa stanęła jego była żona, modelka, aktorka i piosenkarka Vanessa Paradis, oraz córka Lily-Rose Depp.

Zobacz: Rozwód Johnny'ego Deppa i Amber Heard - Vanessa Paradis broni aktora: Nigdy mnie nie uderzył!

Mówiono, że Amber Heard szuka sposobu, by otrzymać jak najwięcej pieniędzy z majątku aktora, gdyż zakochany w niej Johnny Depp nie podpisał intercyzy. Aktorka zażyczyła sobie więc wyłączną opiekę nad pupilami pary – Pistolem i Boo, chciała przejąć samochód marki Range Rover oraz luksusowy penthouse w Los Angeles. Co więcej, zażądała tymczasowego wsparcia finansowego od aktora. A jej ostatecznym roszczeniem była połowa majątku Johnny'ego Deppa, szacowanego na 400 milionów dolarów! No cóż, 8 milionów to zaledwie ułamek tej fortuny.

obacz: Rozwód Johnny'ego Deppa i Amber Heard znamy listę żądań żony aktora. Dom, samochód, psy - co jeszcze?

Parze udało się osiągnąć ugodę rozwodową. Jak poinformowały media, prawnicy obu stron bardzo intensywnie pracowali nad porozumieniem. Udało się nawet wystosować wspólne oświadczenie.

Żadna ze stron nie kłamała, żeby zyskać pieniądze. Żadna ze stron nie stosowała także wobec drugiej osoby przemocy - ani fizycznej, ani psychicznej. Pieniądze, które dostanie Amber, zostaną przeznaczone na cele charytatywne" - czytamy w treści ugody, którą podpisali aktorzy.

Dodatkowych informacji udzielił portal TMZ.com, dzięki któremu wiadomo ile otrzyma Amber Heard. 

Johnny zgodził się zapłacić Amber około 7 milionów dolarów po to, by odeszła, a także przeznaczył milion dolarów na pokrycie kosztów rozwodu. To daje w sumie 8 milionów dolarów - czytamy na TMZ.com

Kolejne szczegóły zdradza brytyjski Daily Mail.  Podobno Amber Heard część przychodów finansowych, które otrzyma w ramach rozwodu od Deppa, ma przeznaczyć na cele charytatywne. 

Nasz związek był namiętny i intensywny, czasami ulegał wahaniom, ale zawsze łączyła nas miłość - czytamy w oświadczeniu.

W dokumencie podkreślono także, że żadna ze stron nie kłamała w celu uzyskania korzyści finansowych - oczywiście chodzi o plotki, jakie narosły wokół motywacji Heard.

To chyba najgłośniejszy i najbardziej zaskakujący rozwód w Hollywood od lat. Kto jest w nim stroną wygraną, a kto przegraną...?

Co ciekawe, w tym samym dniu, gdy ogłoszono rozwód Johnny'ego Deppa i Amber Heard, marka Chanel pochwaliła się swoją nową ambasadorką. Twarzą słynnego zapachu Chanel no. 5 została nastoletnia córka Johnny'ego Deppa i Vanessy Paradis, Lily-Rose Depp.

Instagram @lilyrose_depp