Jolanta Szczypińska nie żyje. Pracowała w Komisji Zdrowia oraz Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Była wiceprzewodniczącą Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Jak donosi Radio ZET, o śmierci posłanki PiS poinformowała Elżbieta Witek. Była rzeczniczka rządu podaje, że Jolanta Szczypińska zmarła w sobotę, 8 grudnia 2018. Odeszła w wieku 61 lat.

Nie żyje posłanka Jolanta Szczypińska. Skromna pielęgniarka i niewrzeszczący polityk - napisał na Twitterze Jack Czarnecki, dziennikarz Radia ZET.

Jolanta Szczypińska - przyczyna śmierci

Jolanta Szczypińska w listopadzie tego roku trafiła do szpitala na skutek powikłań po przebytym zabiegu urologicznym. Już 10 lat temu posłanka PiS cierpiała na raka szyjki macicy. Zmarła po ciężkiej chorobie w sobotę, 8 grudnia 2018 roku.

Kim była Jolanta Szczypińska?

Jolanta Szczypińska przyszła na świat 24 czerwca 1957 roku w Słupsku. Po ukończeniu Policealnego Studium Medycznega podjęła pracę pielęgniarki. W latach 80. była jedną ze współzałożycielek NSZZ „Solidarność” Służby Zdrowia w Wojewódzkim Szpitalu w Słupsku. Działała także w podziemiu. Na początku lat 90. dołączyła do partii Porozumienie Centrum. Posłanką na Sejm została w 2004 roku po rezygnacji z polityki Wiesława Walendziaka.

Zdjęcia Jolanty Szczypińskiej znajdziecie GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: MARIA KACZYŃSKA - OSTATNIA SESJA FOTO W "GALI"