Anna Józefina Lubieniecka jest znana jako wokalistka, która w 2010 roku zajęła miejsce Moniki Kuszyńskiej w Varius Manx. Wcześniej występowała już jednak z Piotrem Rubikiem jako solistka oraz grała w teatrze Studio Buffo. W 2007 zwyciężyła w Opolskich Debiutach oraz finale programu "Szansa na Sukces". Po trzech latach współpracy z Varius Manx Lubieniecka uznała, że dostała już od zespołu wszystko, co mogła i zapragnęła iść własną drogą. Na długo zniknęła z show-biznesu, a teraz wraca na scenę muzyczną zupełnie odmieniona jako Józefina.

Anna Józefina Lubieniecka wraca na scenę jako Józefina

Bogatsza o życiowe doświadczenia, dojrzalsza i bardziej świadoma siebie, Józefina zaskakuje swoją artystyczną metamorfozą. Pierwszy singiel artystki “Wilcze Serce” to opowieść o dziewczynie, która gna za spełnieniem. To piosenka o kobiecej sile i zatraceniu w namiętności, o porzuceniu starej, ludzkiej wersji siebie. Tekst do piosenki napisała Anita Lipnicka, a muzykę sama artystka wraz z polsko-szwedzko-kanadyjskim teamem producenckim.

Nowe utwory Józefiny łączą w sobie proste i zapamiętywalne melodie oraz eklektyczne aranżacje. W piosenkach nie brakuje akustycznych i elektronicznych barw, a gitarowe brzmienia mieszają się ze światem muzyki klasycznej czy vintage. Teksty są pełne tęsknoty i namiętności, miejskich kolorów i smaków, gdzie rzeczywistość miesza się z magią. Najtrafniejszym określeniem dla stylu jaki proponuje Józefina jest nowoczesny, eklektyczny artpop.

Jak oceniacie metamorfozę artystki?