Smutna wiadomość dotarła do nas w piątkowy wieczór. W wieku 37 lat zmarła Judyta Turan, znana polska aktorka teatralna i telewizyjna, u której lekarze kilka lat temu zdiagnozowali raka piersi. Informację o jej śmierci przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Związek Artystów Scen Polskich.

- Odeszła Judyta Turan. Urocza, serdeczna, życzliwa, pogodna. Piękny Człowiek. Nie poddawała się, mimo nierównej walki, którą toczyła od lat. Ale przeciwnik okazał się silniejszy. Żegnaj, Judy! - czytamy na facebookowym profilu ZASP. 

Kim była Judyta Turan?

Judyta Turan urodziła się 30 lipca 1983 roku. W 2008 ukończyła Wydział Aktorski Warszawskiej Szkoły Filmowej, uzyskując państwowy dyplom aktorski ZASP. W kolejnych latach występowała m.in. na deskach teatru Druga Strefa. Popularność przyniosły jej jednak role w serialach takich jak "Klan", "M jak miłość", "Na Wspólnej" czy "Barwy szczęścia". Była również wykładowczynią. Trenowała przyszłych aktorów z monologów Meisnera. 

Aktorka od lat zmagała się z agresywnym rakiem piersi. O chorobie dowiedziała się w maju 2018. Rok późnej doszło do przerzutów nowotworu do kości. Na portalu siepomaga.pl zorganizowano zbiórkę pieniędzy na kosztowną terapię w Niemczech.  

- Decyzję o leczeniu i operacji w Niemczech podjęłam ze względu na ogromne doświadczenie w walce z nowotworami. Tu mam szansę, że będę żyć! W Niemczech wykorzystują się najnowsze i najskuteczniejsze na świecie metody. Bardzo ubolewam, że Polsce takich możliwości  jeszcze nie mamy - mówiła wówczas Turan.

Judyta Turan zmarła 12 lutego 2021 roku. Osierociła dwie córki - 8-letnią Emmę i 6-letnią Gretę. 

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja: Nie żyje wokalista zespołu AWS z Węgier. Örs Siklósi miał 29 lat

Odeszła Judyta Turan. Urocza, serdeczna, życzliwa, pogodna. Piękny Człowiek. Nie poddawała się, mimo nierównej walki, którą toczyła od lat. Ale przeciwnik okazał się silniejszy. Żegnaj, Judy! Fot. arch. ZASP

Opublikowany przez Związek Artystów Scen Polskich Piątek, 12 lutego 2021