Julia Wieniawa i Wiktoria Gąsiewska zagrały razem w horrorze. "W lesie dziś nie zaśnie nikt" to pierwszy od dawna polski film tego gatunku. Otóż horrory nie powstają w naszym kraju zbyt często. Dlaczego? Większość z nich była po prostu... nieudana. Pewną zmianę nastawienia do kina gatunkowego przyniósł nagrodzony rok temu w Gdyni "Wilkołak" w reżyserii Adriana Panka. Czy film z Wieniawą i Gąsiewską również zyska uznanie widzów i krytyków?

"W lesie dziś nie zaśnie nikt" - o czym jest film?

"W lesie dziś nie zaśnie nikt" to dzieło Bartosza M. Kowalskiego. Jest on znany m.in. z bardzo brutalnego, kontrowersyjnego, choć wysoko ocenianego filmu "Plac Zabaw". Reżyserował też kilka odcinków serialu "Zawsze warto". Tak, tego, w którym główne role grają Weronika Rosati, Katarzyna Zielińska oraz Julia Wieniawa. Kowalski główną rolę w swoim horrorze powierzył właśnie Wieniawie. To ona też poinformowała o zbliżającej się premierze filmu na swoim Instagramie.

"W lesie dziś nie zaśnie nikt" to opowieść o grupie nastolatków wysłanych na "obóz offline". Chodzi oczywiście o nauczenie się spędzania czasu z dala od smartfonów i mediów społecznościowych. Idealnym miejscem jest do tego łono natury. Jak czytamy na filmweb.pl:

Wspólna wędrówka po lasach nie zakończy się jednak tak, jak zaplanowali to organizatorzy. Będą musieli zawalczyć o prawdziwe życie z czymś, czego nie widzieli nawet w najciemniejszych zakamarkach internetu. W obliczu czyhającego w lesie śmiertelnego niebezpieczeństwa odkryją, czym jest prawdziwa przyjaźń, miłość i poświęcenie.

Z kolei w opisie nadesłanym przez dystrybutora, Next Film, czytamy:

„W lesie dziś nie zaśnie nikt” to slasher, więc widzowie mogą się spodziewać, że na ekranie polecą głowy i poleje się krew, a wielu bohaterów nie dotrwa do finału. Twórcy pod drapieżną otoczką puszczają oko do widza i z dystansem odnoszą się do otaczającej nas rzeczywistości, ironicznie komentując nastroje społeczne.

Zdjęcia z planu znajdziesz w naszej GALERII>>

Wieniawie i Gąsiewskiej na planie partnerowała wielokrotnie nagradzana, ceniona aktorka i scenarzystka - Gabriela Muskała. Już sama jej obecność w filmie świadczy o tym, że tą produkcją warto się zainteresować. Muskała przyjmuje tylko ciekawe, niebanalne i wymagające role. Ostatnio mogliśmy ją oglądać w przejmującej "Fudze", a wcześniej m.in. w dramacie "Moje córki krowy".

Julia Wieniawa i Wiktoria Gąsiewska poznały się na planie serialu "Rodzinka.pl". Uchodzą dziś za najbardziej wpływowe gwiazdy młodego pokolenia oraz za topowe influencerki na Instagramie. Ich udział w horrorze niewątpliwie zapewni filmowi rozgłos i wysoką frekwencję w kinach. Poniżej prezentujemy Wam teaser "W lesie dziś nie zaśnie nikt". Premierę filmu zapowiedziano na piątek, 13 marca, 2020 roku.