Julia Wieniawa to obecnie jedno z najgorętszych nazwisk w polskim show-biznesie. 20-latka gra w filmach i serialach, nagrywa piosenki, występuje w licznych kampaniach reklamowych oraz jest stałą bywalczynią warszawskich salonów. Za jej karierę w dużej mierze odpowiedzialna jest jej matka. Marta Wieniawa-Narkiewicz przejęła obowiązki menedżerki swojej utalentowanej córki, pojawia się z nią telewizji, a od niedawna prowadzi także swoje własne konto na Instagramie. Zdecydowanie ciszej w mediach jest o ojcu młodej gwiazdy. Co wiemy na jego temat? Konrad Wieniawa-Narkiewicz to znana postać w środowisku artystycznym!

Kim jest ojciec Julii Wieniawy?

Rodzice Julii Wieniawy rozwiedli się, gdy była mała. Opiekę nad nią i jej siostrami przejęła matka. Gwiazda ostro zaprzeczyła jednak plotkom, jakoby nie utrzymywała kontaktu ze swoim tatą. Otwarcie przyznaje, że podziwia jego talent i wiedzę. Udało nam się ustalić, że Konrad Wieniawa-Narkiewicz to artysta plastyk, który ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. 

Tata Julii Wieniawy to osoba wszechstronnie wykształcona. Konrad Wieniawa-Narkiewicz uzyskał dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Grafiki. Z kolei na ASP w Poznaniu zdobył wykształcenie pedagogiczne. Na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie obronił doktorat. Na swoim koncie ma wystawy indywidualne w kraju i za granicą. Do jego największych osiągnięć można zaliczyć zwycięstwo w Wielkim Konkursie Malarskim Na Najlepszy Wizerunek Warszawy w 2000 roku oraz Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na IV Międzynarodowym Biennale Obrazu Quadro-Art 2014. 

Ojciec Wieniawy od wielu lat uczy projektowania graficznego w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie oraz jest nauczycielem malarstwa, grafiki i rzeźby w Młodzieżowej Akademii Artystycznej. Poza Julią, ma jeszcze drugą córkę, Alicję.

Zdjęcia Julii Wieniawy i jej ojca znajdziecie w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Julia Wieniawa i Baron RAZEM na imprezie lodów Magnum [ZDJĘCIA]