Kilka dni temu youtuberka i właścicielka firmy z balijskimi dodatkami do domu Paulina Wilkiewicz, działająca w sieci pod pseudonimem Pantinka, opublikowała wideo, w którym zarzuciła "największej polskiej influencerce" oszustwo. Julia Wieniawa, której nie wymieniła z nazwiska, miała przez kilka miesięcy nie wywiązywać się ze współpracy barterowej. Wygląda na to, że po publicznej i tej niejawnej wymianie zdań, panie wreszcie doszły do porozumienia.

Konflikt Julia Wieniawa - Pantinka. Jak się zakończył?

Tuż po publikacji wideo Pantinki, Julia Wieniawa zapewniła na Instagramie, że brakowało jej czasu, by pokazać w social mediach produkty z Bali, a w momencie, gdy dowiedziała się o roszczeniach youtuberki, niezwłocznie skontaktowała się z marką i przeprosiła za zaistniałą sytuację. Gwiazda zadeklarowała chęć odesłania otrzymanych akcesoriów lub zwrotu kosztów zamówienia i transportu. 

Tuż po tym, właścicielki firmy z balijskimi akcesoriami wystosowały specjalne oświadczenie. Zadeklarowały, że "nie oczekują zapłaty za produkty od osoby, która je otrzymała i mają nadzieję, że będą jej długo i dobrze służyć". Poinformowały też, że w przypadku, gdy Wieniawa jednak zdecyduje się zwrócić akcesoria, zostaną one przekazane na aukcję, a cały dochód wspomoże organizację charytatywną.

Teraz do sprawy ponownie odniosła się Julia Wieniawa. Gwiazda potwierdziła, że w ramach rekompensaty przekazała dwukrotną wartość otrzymanych produktów na rzecz wymienionej przez firmę fundacji:

Pojawiło się ostatnio trochę wątpliwości dotyczących mojej działalności na Instagramie i współpracy z pewną marką. Cała sytuacja jest dla mnie bardzo przykra, ale wierzę w to, że nawet największe nieporozumienie można obrócić w coś dobrego - zaczęła wpis.

Z racji tego, iż dana firma nie przyjęła mojej propozycji zwrócenia wszystkich kosztów, a ja nie chciałabym brać odpowiedzialności za transport owych dwóch rzeczy, chciałabym poinformować, że przekazałam dwukrotną wartość otrzymanych przedmiotów na rzecz Fundacji "Szczęśliwej Drogi". Celem fundacji jest wspieranie młodych ludzi, dla których start w dorosłość jest nieco trudniejszy niż dla większości z nas [...] - napisała.

Dobrze postąpiła?

ZOBACZ TAKŻE: Julia Wieniawa oszukała małą firmę? Celebrytka zaprzecza i wyjaśnia: "Nie jestem złodziejką"