Ostatni rok był dla Julii bardzo intensywny. Młoda aktorka zagrała w nowym serialu Polsatu "Zawsze warto", a w sieci krąży już plakat horroru Bartosza M. Kowalskiego "W lesie dziś nie zaśnie nikt", w którym zobaczymy właśnie Julię Wieniawę. Również o jej życiu prywatnym było w minionym roku bardzo głośno. W wywiadzie dla "Gali" opowiada m.in. o tym, dlaczego czuje, że jej dusza nie przystaje do dzisiejszych czasów, relacjach z rodzicami i podejściu do swojej kariery. Sprawdź poniżej, co dziennikarzowi "Gali" opowiedziała piękna aktorka.

Julia Wieniawa w "Gali" o relacjach z rodzicami

21-latka ze swoją mamą spędza mnóstwo czasu. Marta jest nie tylko najbliższą jej osobą, ale też menedżerką.

Od kiedy zaczęłam mieszkać sama, moja relacja z mamą się zmieniła. Zostałyśmy totalnymi przyjaciółkami. Te role, menedżerki i mamy, przeplatają się. Czasami dzwonię w kwestii zawodowej, a nagle głos mi się łamie i płaczę, bo mam jakieś rozterki sercowe. I menedżerka zamienia się w mamę, a ja w nastolatkę.

 

Ciepło mówi też o tacie, znanym artyście grafiku:

Mój tata jest wspaniałym człowiekiem, ma ogromną wiedzę. Myślę, że to po nim mam artystyczną duszę i mnóstwo empatii. Zawsze stoi za mną murem. Powtarza, żebym nie zapominała o wartościach, które wyniosłam z domu.

 

Rozważna i romantyczna

Mimo młodego wieku Julka wie, czego chce od związku. Przyznaje, że czasy social mediów nie sprzyjają relacjom damsko-męskim:

Bliżej mi do czasów młodości mojej mamy, a nawet babci. Kiedy nie było telefonów, ale za to relacje międzyludzkie były silniejsze. Kiedy miłość była piękniejsza, a mężczyzna, żeby zdobyć dziewczynę, musiał dać z siebie więcej, niż tylko lajkować jej zdjęcia i napisać wiadomość. Czasem żartuję, że mam ciało z XXI wieku, a duszę z innej epoki.

Wieniawa wierzy w swoje możliwości i nie zgadza się z twierdzeniem, że prawdziwy aktor musi ukończyć szkołę teatralną czy filmową. Uważa, że trzeba mieć "iskrę" i zdobywać doświadczenie w branży.

Minęłam w windzie Penélope Cruz, jadłam lunch obok Julianne Moore, a Amber Heard pochwaliła moją sukienkę. Pomyślałam wtedy, że skoro znalazłam się w takim miejscu, to wszystko jest możliwe, a marzenie o Hollywood nie jest nierealne. Trzeba się tylko do niego dobrze przygotować.

Numer w sprzedaży od poniedziałku w cenie 5,99 zł lub z dodatkami – krzyżówkami w cenie 6,90 zł lub książeczką z wybranymi przepisami Rafała Zawieruchy, zwycięzcy 8 edycji programu "Masterchef", w cenie 6,99 zł.