Dopóki żyję, nie dam się zaszczepić. Jeśli to będzie przymusowe, to przysięgam, jak tutaj stoję, że wolę odejść z tego świata niż dać komukolwiek wstrzyknąć w mój organizm cokolwiek - tymi słowami Edyta Górniak wywołała w polskich mediach olbrzymią burzę. Wypowiedz artystki była bardzo szeroko komentowana przez dziennikarzy, ekspertów, lekarzy a nawet ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Tym razem postawę wokalistki wobec szczepionek przeciwko SARS-CoV-2 postanowiła ocenić Julia Wróblewska. Młoda aktorka nie szczędziła Górniak słów krytyki. 

Julia Wróblewska ocenia postawę Edyty Górniak odnośnie COVID-19 

Kilka dni temu Julia Wróblewska wspólnie ze swoim nowym chłopakiem zrobiła transmisję live na Instagramie, podczas którego została zapytana przez jednego z internautów, co sądzi o antyszczepionkowych wypowiedziach Edyty Górniak. 21-latka nie kryła swoje oburzenia określając artystkę mianem "typowego szura" (osoba o skrajnych poglądach - przypomina redakcja). Mimo że aktorka podczas live'a jasno oceniła postawę wokalistki to pod jej zdjęciami nadal pojawiało się wiele pytań odnośnie dziwnych wypowiedziach gwiazd nt. COVID-19. Na jeden z komentarzy młoda gwiazda telewizji postanowiła odpowiedzieć. 

- Nie mam zamiaru popierać zdania osoby, która wiedzę bierze z filmików na YouTube z żółtymi napisami i jest na tyle zacięta w tych teoriach, że idzie z tym jeszcze dalej, poza swoje social media. Jeśli powie, że 2+2 to 5, to też będziesz jej bronić dlatego, że osiągnęła sukces i karierę śpiewem? Dokładnie, śpiewem, a nie doktoratem z fizyki, chemii i technologii razem wziętych - tłumaczy. 

Wróblewska, której popularność przyniosła roli Michaliny w komedii romantycznej "Tylko mnie kochaj", dodała także, że mimo różnicy zdań, nie podważa osiągnięć artystycznych Edyty Górniak. 

- Nie oceniam jej talentu ani osiągnięć, bo są ogromne. Nie ujmuję jej wcale tego. Jednak to, co mówi, to są totalne kocopoły, a definicja "szura" się zgadza. 

Czy Edyta Górniak odpowie na krytykę młodej aktorki? 

ZOBACZ TAKŻE: VIOLA KOŁAKOWSKA w ostrych słowach o Marcelinie Zawadzkiej: "Owieczka na smyczy przyklaskująca propagandzie"