Julia Wróblewska, której popularność przyniosła rola Michaliny w komedii romantycznej "Tylko mnie kochaj", była gościem naszej sobotniej transmisji na żywo na Instagramie. Młoda aktorka znana jest z tego, że nie boi się trudnych tematów oraz ciężkich pytań. 21-latka podczas rozmowy z serwisem Gala.pl opowiedziała nie tylko o swoich problemach ze zdrowiem psychicznym, ale także skomentowała obecną sytuację za oceanem, gdzie od kilku tygodniu trwają zamieszki po tragicznej śmierci George'a Floyda oraz nagonkę polityków partii rządzącej na środowiska LGBT w Polsce. 

Julia Wróblewska o słowach posła Żalka o LGBT i zachowaniu dziennikarki TVN

- Jeżeli chodzi o ten konkretny wywiad to uważam, że pani redaktor nie zachowała się do końca kulturalnie. Nie dała się do końca wytłumaczyć posłowi, który swoją drogą nie miał później zbyt wiele mądrego do powiedzenia, ale mimo wszystko nie popieram takiego zachowania - skomentowała Julia. 

W dalszej części rozmowy aktorka dodała, że problem w całej sprawię tkwi w tym, że ludzie często posługują się słowami, których do końca nie rozumieją. 

- Ludzie używają pojęć, których znaczenia nie znają. Zarówno człowiek jak i grupa nie może być ideologią. Ludzie, partia polityczna, religia kierują się ideologią. Ideologia to jest zbiór wartości, którymi człowiek się kieruje. Wszyscy kierują się jakąś ideologią - dobrą lub nie. Podkreślam ugrupowanie czy ruch społeczny nie jest ideologią, bo to jest niemożliwe. Mam wrażenie, że poseł użył tego słowa, które miało umniejszyć działania tego ruchu. Tak jak mówiłam w każdym ruchu są przypadki skrajne. Dlatego niech nikt mi teraz nie wyskakuje ze zdjęciami z marszu, ponieważ każde media będą robić wszystko na własną stronę. Jedni będą pokazywać skrajne przypadki, drudzy powiedzą, że coś takiego nie miało miejsca. Dlatego patrzę po środku i wiem, że większość grupy nie zachowuje się w sposób skrajny, ale są tacy ludzie i udostępnianie różnych zdjęć i mówienie, czy to jest normalne, moim zdaniem jest nie na miejscu - przekonuje. 

Julia Wróblewska o zamieszkach w USA

Podczas rozmowy z Galą.pl Julka skomentowała także obecną sytuację w Stanach Zjednoczonych, gdzie od kilku tygodni trwają zamieszki po tragicznej śmierci George'a Floyda, który został zamordowany przez policjanta z Minnesoty na tle rasistowskim. 

- Nie popieram wandalizmu i ludzi, którzy okradają sklepy, ale popieram osoby protestujące w sposób pokojowy. Ludzie często dzielą się na my i oni. Bardzo mnie to denerwuję dlatego, że oni niszczą sklepy, oni robi to. Luzie nie do końca rozumieją i to jest w każdym konflikcie, że jednostka lub mała grupa nie świadczy o całym środowisku. Oczywiście są osoby czarnoskóre, które atakują sklepy i totalnie tego nie popieram, ale ci sami czarnoskórzy ludzie stoją przed sklepami i chronią je przed atakiem. Moim zdaniem o osobie świadczy jej zachowanie, a nie kolor skóry i oto jest walka. Dlatego zawsze trzeba patrzeć po środku, bo na takich protestach są dobrzy i źli ludzie - ocenia Wróblewska. 

Julia Wróblewska o konflikcie z Edytą Górniak

Julia Wróblewska odniosła się również do medialnych doniesień o jej rzekomym konflikcie z Edytą Górniak. Kilka dni temu aktorka skrytykowała antyszczepionkowe wypowiedzi artystki nazywając ją "szurem". Julka wytłumaczyła, że to nie była obraza, ponieważ to słowo jest bardzo popularne w młodzieżowym slangu i oznacza po prostu kogoś, kto wierzy w teorię spiskowe i je promuje. Wróblewska dodała, że mimo różnicy zdań, nie podważa osiągnięć artystycznych Górniak. 

- Powiedziałam to w żartach, ale ludzie to mocno odebrali. Nie chcę wchodzić w żaden konflikt po prostu uważam, że ludzie, którzy nie mają wykształcenia medycznego, nie powinny uważać się za mądrzejszych od wszystkich specjalistów w tej dziedzinie. Dlaczego nie robimy teorii spiskowych o fizyce kwantowej? Ponieważ się na niej nie znamy. Moim zdaniem tak samo nie znamy się na medycynie i nie powinniśmy podważać zdania autorytetów w tej dziedzinie. Ja nie wypowiadam się na tematy, na których się nie znam.

Całą rozmowę z Julią Wróblewską możecie obejrzeć w zakładce IGTV na profilu "Gali" na Instagramie. 

ZOBACZ TAKŻE: ANNA DERESZOWSKA o zdrowiu psychicznym i chorobie córki: "Korzystam z pomocy terapeuty" [TYLKO U NAS]