Jurek Owsiak w środę rano zamieścił na swoim oficjalnym profilu na Facebooku wpis, w którym przekazał, że jest zakażony koronawirusem. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaznaczył, że razem ze swoją żoną i pracownikami Fundacji WOŚP przestrzegali zasad bezpieczeństwa i reżimu  sanitarnego.

- Ostatni tydzień był dla mnie i dla Fundacji bardzo pracowity - między innymi robiliśmy bardzo duże zakupy sprzętów medycznych. Prowadziliśmy je w ogromnym reżimie sanitarnym i chociaż po zakończeniu Konkursu Ofert czułem się jeszcze bardzo dobrze, to w piątek wieczorem poczułem typowe objawy grypy - ból mięśni, gorączka 38 stopni. Byłem przekonany, że może to być tylko grypa, ale na wszelki wypadek zgłosiłem wraz z żoną chęć zrobienia testów - napisał na swoim fan page'u.

Jurek Owsiak zakażony koronawirusem

67-latek szczegółowo opowiedział o przebiegu choroby wywołanej wirusem SARS-CoV-2. Zaapelował do swoich odbiorców, aby dbali o zdrowie swoje i innych i nie bagatelizowali objawów zakażenia koronawirusem.

- Weekend był trudny, ale powoli objawy mijały. W poniedziałek myślałem, że jak to typowa grypa: przyszła i po prostu odchodzi. We wtorek zrobiliśmy jednak testy i okazało się, że wynik jest pozytywny. To pokazuje, jak bardzo różną formę przybiera koronawirus. Gdyby pandemia nie była obecna we wszystkich przekazach medialnych, uznałbym to za coś, co w życiu już zdarzyło mi się nieraz i dzisiaj byłbym już w Fundacji. Wyniki testu zmieniły jednak te plany o 180 stopni. Dlatego apeluję do Was: nie bagatelizujcie nawet najmniejszych objawów. Dbajcie o siebie

Owsiak poinformował, że oddelegował większość swoich pracowników do domów. Ekipa Fundacji WOŚP obecnie wykonuje swoją pracę zdalnie.

- Piszę o tym ze szczegółami, abyśmy wszyscy zdawali sobie sprawę, że zagrożenie jest stałe wokół nas. Mimo że podczas naszej pracy - zarówno Konkursu Ofert, jak i podczas funkcjonowania pracy w Fundacji, przestrzegamy zasad bezpieczeństwa, między innymi codzienne mierzenie temperatury naszym pracownikom, noszenie maseczek, to jednak nie ustrzegliśmy się, aby zarazić się koronawirusem. Natychmiast powiadomiłem o tym naszych pracowników i teraz oczywiście poddam się wszystkim czynnościom, które nakłada na mnie ten pozytywny wynik testu - relacjonuje Owsiak.

Na koniec szef WOŚP podziękował wszystkim pracownikom ochrony zdrowia.

- Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy w całej Polsce będąc na pierwszej linii frontu, przeprowadzają testy. Niezmienne pozdrowienia i szacunek dla wszystkich lekarzy, pracowników szpitali, ratowników, całego personalu medycznego za ich nieprawdopodobnie ciężką i ważną pracę. Wszystkich cierpiących - mocno tulimy do serca. Walczymy!

Z pełną treścią wpisu Jurka Owsiaka możecie zapoznać się poniżej.
 

Testy rozpoznały koronawirusa. Ostatni tydzień był dla mnie i dla Fundacji bardzo pracowity -między innymi robiliśmy...

Opublikowany przez Jurka Owsiaka Wtorek, 20 października 2020

ZOBACZ TEŻ: Jarosław Kaczyński trafił na kwarantannę. Wicerzecznik PiS zdradził, jak czuje się prezes