Jurek Owsiak ma w końcu realne szanse na zdobycie Pokojowej Nagrody Nobla! Dlaczego? Kandydatura szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i jego fundacji została już oficjalnie potwierdzona przez Instytut Nobla! Zgłaszanie kandydatur upływało 31 stycznia. Przed tą datą Owsiaka do Nagrody Nobla zgłosili m.in. Adam Grzegorczyk - założyciel Wyższej Szkoły Promocji i posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt. Teraz wiemy na pewno, że ich zgłoszenie zostało zaakceptowane. A to oznacza, że członkowie Komitetu Noblowskiego mogą od teraz głosować na Owsiaka jako na potencjalnego zdobywcę tego zaszczytnego wyróżnienia!

ZOBACZ: JERZY OWSIAK zgłoszony do Pokojowej Nagrody Nobla!

Jak się jednak okazuje, z takiego obrotu sprawy nie do końca zadowolony był sam zainteresowany. Jak niedawno wyznał Owsiak, uważa on, że nie nadaje się na zdobywcę tej nagrody i Pokojowego Nobla powinna dostać tylko WOŚP - jako fundacja, instytucja i organizacja.

Swój pomysł zgłoszenia do Nagrody Nobla całej Wielkiej Orkiestry zamieścił na sowim Facebooku:

Nobel dla Orkiestry? TAK! Pani Posłanka zahulała z nagrodą Nobla. Pomyślałem sobie, że jeśli już, to należy odwrócić nieco logikę całego przedsięwzięcia. Otóż będę dumny, jeśli samo proponowanie tego wyróżnienia będzie wiązało się z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jako instytucją, która przez 25 lat nakręciła Polaków na tak niebywałe rzeczy (…) Nobel dla Owsiaka? NIE!

Dlaczego Owsiak nie chciałby przyjąć Nobla dla siebie jako jednostki? Wyjaśnił to w  dalszej części wpisu:

Kłopot za kłopotem. Spodziewana ilość focha i podniesionego ciśnienia mogłaby być bolesna. Biorąc pod uwagę fakt, że spożywam alkohol, słucham szatańskiej muzyki i organizuję błotne kąpiele na Przystanku Woodstock… kompletnie się do tego Nobla nie nadaję. Zaprzeczam ideałom, mam własne zdanie i uważam, że patriotyczne, narodowe grafiki są fatalne. Oburzam się, że Pendolino nie odwozi mnie z Opola do Warszawy, a Poczta Polska list z Brukseli dostarcza w ciągu niemal tygodnia. Bywam „miluś” ale też i opryskliwy, kiedy ktoś przekracza barierę dźwięku głupotą i chamstwem. (...)

Przyznacie, że to dość ostry komentarz jak na informację o tym, że w końcu ma się realna, osobistą szansę na Nobla? Choć z drugiej strony Owsiak nigdy nie był typowym i sztampowym działaczem charytatywnym.

POLECAMY TEŻ: WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY Padł już pierwszy rekord 25. finału WOŚP!

Czy jego osobowość i zasługi zostaną docenione przez Komitet Noblowski? Przekonamy się nie wcześniej niż pod koniec tego roku. Wtedy bowiem ponownie zostaną ogłoszone tegoroczni zdobywcy Nagród Nobla.

Będzie wśród nich i Jurek Owsiak i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?

Trzymamy za to mocno kciuki!