Jurek Owsiak to prawdziwy człowiek instytucja. Nie ma chyba w Polsce osoby, która nie słyszałaby o charyzmatycznym założycielu Fundacji WOŚP. Niewiele osób wie jednak, że znany i ceniony działacz charytatywny i społeczny w swoim życiu spełnia się także jako dziennikarz i twórca witraży, a przeszłości również jako psychoterapeuta. W jego działaniach zawsze wspierała go jego najbliższa rodzina, czyli żona i córki. Sprawdź, co o nich wiemy poniżej.

Jurek Owsiak - rodzice, dziadkowie

Jerzy Owsiak przyszedł na świat 6 października 1953 roku w Gdańsku jako syn milicjanta, Zbigniewa Owsiaka i księgowej, Marii Owsiak. Dziadek Jurka Owsiaka ze strony ojca walczył w wojnie polsko-bolszewickiej. Z kolei babcia walczyła w oddziałach gen. Józefa Hallera.

Jurek Owsiak - żona

Żona Jurka Owsiaka to Lidia Niedźwiecka-Owsiak. Para jest ze sobą już od ponad czterdziestu lat. Z "Didzią", jak pieszczotliwie Owsiak określa swoją ukochaną, poznał się jeszcze w czasach liceum. Żona byłego już prezesa WOŚP również od wielu lat zaangażowana jest w działalność Fundacji jako członek jej zarządu. Pełni także funkcję dyrektora medycznego.

Jurek Owsiak - dzieci

Jurek Owsiak i jego żona mają dwoje dzieci. Starsza córka, Ola Owsiak, urodziła się w 1979 roku. Młodsza, Ewa Owsiak, przyszła na świat dziesięć lat później. Jerzy Owsiak ma też wnuczkę, Maję.

Zobacz zdjęcia Jurka Owsiaka z rodziną w naszej GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: JERZY OWSIAK otrzyma Pokojową Nagrodę Nobla?