Justin Bieber ma poważne problemy zdrowotne. Wokalista po raz pierwszy postanowił odnieść się do plotek krążących na jego temat i wyjaśnić powody swojej nieobecności na rynku muzycznym. Jak czytamy na Instagramie Biebera, zdiagnozowano u niego boreliozę oraz poważny przypadek przewlekłej mononukleozy. Choroby wpłynęły na stan jego skóry, wywołały brak energii, a także zaburzyły funkcjonowanie mózgu. Diagnoza wywołała u artysty problemy psychiczne, w tym depresję. Justin Bieber dodał również, że na ten moment przypadek jego choroby jest nieuleczalny. 

Justin Bieber choruje na boreliozę

"Podczas gdy wiele osób mówiło, że Justin Bieber wygląda jak gó**o, bierze metaamfetaminę itp., nie zdawali sobie sprawy, że niedawno zdiagnozowano u mnie boreliozę. Ale nie tylko, cierpię również na poważny przypadek przewlekłej mononukleozy, który wpłynął na moją skórę, funkcję mózgu, energię i ogólny stan zdrowia. Dokładniej o tym wszystkim opowiem w serialu dokumentalnym, którą wkrótce zamieszczę na YouTube. To było kilka trudnych lat, ale otrzymałem odpowiednie leczenie, które pomoże wyleczyć tę dotychczas nieuleczalną chorobę" - napisał Bieber na Instagramie.

Borelioza jest chorobą bardzo trudną do wykrycia, gdyż wywołuje objawy bardzo podobne do innych dolegliwości. Chorzy początkowo mogą skarżyć się na nudności, ból stawów, wysypkę, czy drętwienie kończyn, a także stany depresyjne. Za przyczynę choroby uznaje się zarażenie bakteriami przenoszonymi przez kleszcze.

ZOBACZ TEŻ: JUSTIN BIEBER brał narkotyki i miał myśli samobójcze: "Zacząłem w wieku 19 lat"

Gwiazdy chore na boreliozę

Justin Bieber w ciężkich chwilach może liczyć na wsparcie swojej żony, Hailey Baldwin, która doskonale wie, jak radzić sobie z osobą chorą na boreliozę. Cierpiał na nią bowiem Alec Baldwin, wujek modelki. Chorobę zdiagnozowano również u innych gwiazd, m.in. u Belli Hadid i jej matki Yolandy, a także u Shanii Twain oraz Avril Lavingne, u której niestety zbyt późno rozpoznano dolegliwość i wokalistka w 2018 roku niemal otarła się o śmierć. W Polsce na boreliozę chorują m.in. Barbara Kurdej-Szatan i Kasia Kowalska.