Zarabia ponad 50 milionów dolarów rocznie. Ma na koncie zaledwie kilka albumów, ale aż cztery trasy koncertowe i rzesze fanek, gotowych zrobić wszystko, by tylko na nie spojrzał. Bożyszcze nastolatek, skandalista, playboy. Justin Bieber obchodzi 23 urodziny. Kim jest? Co udało mu się osiągnąć? Dlaczego pokochały go miliony?

W życiu Justina Bibera było wiele kobiet, ale to ona wywarła na niego największy wpływ. Patricia Mallette, matka Biebera, w dniu jego narodzin miała tylko 19 lat. To właśnie ona  dostrzegła jego talent. Justina następnie dostrzegł dyrektor marketingowy jednej z wytwórni, który szukał młodych talentów w sieci. Tam natknął się na wideo 13-letniego uroczego chłopca. Justin Bieber trafił pod opiekę Ushera. Jego pierwszy singiel „One Time” szybko został dostrzeżony przez stacje muzyczne. I zdobył popularność wśród nastolatków.

Justin Bieber od „Baby” do „Boyfriend”

Kariera Biebera z pewnością nabrała rozpędu dzięki piosence „Baby”. Ten utwór znali i nucili wszyscy. Justin Bieber z dnia na dzień stał się jedną z najbardziej wpływowych osób w sieci. Pod koniec 2011 roku jego profil w sieci obserwowało ponad 15 milionów użytkowników! Charakterystyczna blond grzywka, duże brązowe oczy, nieśmiały uśmiech i oczywiście charakterystyczny głos sprawiły, że Bieber szybko zyskał miano „skradacza serc nastolatek”. Jego wizerunek grzecznego chłopca zaczęli naśladować nastolatkowie na całym świecie. Bieber zachwycał talentem, ale i wyczuciem stylu. Pojawiały się nowe piosenki, koncerty, a nawet biograficzny film.

Justin Bieber i jego nowy wizerunek

Podobno wokół wokalisty od samego początku pojawiały się osoby, które miały odpowiadać za przystosowanie muzyka do tego, jak radzić sobie ze sławą. Justin Bieber postanowił w pewnym momencie zerwać z wizerunkiem grzecznego chłopca. Konflikt z sąsiadem, spowodowanie bójki, posiadanie narkotyków i jazda pod wpływem alkoholu, a także ciągłe zmiany partnerek zachwiały jego dotychczasowym ugrzecznionym wizerunkiem.

Jak się okazuje, niektórym skandale są potrzebne. Justin szybko poczuł skruchę, a swój żal wyraził w jednej z piosenek, gdzie przeprosił za poczynione przewinienia. Fani wybaczyli. A Justin Bieber z bożyszcza nastolatek przeobraził się w… playboya z prawdziwego zdarzenia. O jego związkach i domniemanych co rusz nowych partnerkach media rozpisują się niemal codziennie. Miły być wśród nich i Kylie Jenner, i Hailey Baldwin. Ale tylko jedna dziewczyna zagrzała u jego boku miejsce na dłużej. 

Justin Bieber i Selena Gomez

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia. Justin długo starał się o jej serce. Zaczynali od przyjaźni, ale szybko narodziło się między nimi coś więcej. Spędzali ze sobą każdą wolną chwilę. Podobno utwór „Boyfriend” Justin Bieber zadedykował właśnie Selenie Gomez. Zakochani byli parą przez ponad cztery alta. Niestety, ich burzliwa miłość pełna domniemanych romansów i kłótni dobiegła końca. Dziś Selena Gomez odnalazła szczęście u boku wokalisty zespołu The Weeknd. Justin zaś wciąż szuka miłości. Podobno romansował z Saharą Rey, Sofią Richie czy Ellą Clark. A ostatnio - z Kourtney Kardashian.

Dziś Justin Bieber obchodzi 23 urodziny. Zobaczcie w naszej GALERII, jak bardzo się zmienił!