W minioną niedzielę, 27 kwietnia, miliony Polaków były świadkami historycznego wydarzenia. Do grona świętych dołączyło dwóch zmarłych niedawno papieży - Jan XXIII i oczywiście nasz rodak, Jan Paweł II.

Z tej okazji w całej Polsce odbyło się szereg imprez i uroczystości, celebrujących Papieża-Polaka.

Jednym z najbardziej prestiżowych koncertów, jakie zorganizowano w dniu kanonizacji Jana Pawła II, był specjalny występ Placido Domingo w Poznaniu. Oprócz wybitnego tenora, na scenie wystąpiła także Justyna Steczkowska.

Jak już pisaliśmy, wokalistka w rywalizacje o miejsce u boku jednego ze słynnych "Trzech tenorów" wygrała z inną wielką divą polskiej sceny - Edytą Górniak (ZOBACZ TEŻ: Justyna Steczkowska - Pokonała Edytę Górniak!).

Wczoraj na profilu Steczkowskiej na Facebooku pojawiła się emocjonalny wpis, w którym gwiazda opowiedziała o swoim niezwykłym występie. Publikacji towarzyszyły też wspaniałe zdjęcia z koncertu, których autorem jest Michał Panszczyk.

"Wczorajszy dzień był jednym z piękniejszych artystycznych dni w moim życiu… Dzień kanonizacji JP2 jest wielkim świętem dla nas wszystkich, a koncert z Placido Domingo był najpiękniejszym w moim odczuciu ukoronowaniem tego wydarzenia. Maestro Domingo okazał się fantastycznym człowiekiem. Niezwykle uroczym i troskliwym. Zarówno on jak i jego syn to ludzie z wielką klasą i kulturą. Muzyka na koncercie była po prostu piękna. Wykonania śpiewaków operowych na najwyższym poziomie.
Z całą moją ekipą byliśmy poruszeni…
Cieszę się, że w tak doborowym towarzystwie, z fantastyczną orkiestrą pod batutą Eugene Kohna mogłam na bis wykonać swoją najnowszą kompozycję „TERRA”, którą zapowiedział sam maestro Domingo!!!
Po koncercie zjedliśmy wspólnie kolację, wspominając te niezwykłe muzyczne chwile z serdeczną publicznością, która kilka razy zgotowała nam owacje na stojąco.
Dziękuję organizatorom koncertu i wszystkim tym którzy sprawili, że ten dzień był tak niezwykły.
JS" - napisała Justyna Steczkowska.

Oglądaliście jej występ u boku Placido Domingo?

 

» PRZECZYTAJ TAKŻE: Justyna Steczkowska - Posłuchaj jej nowego singla!