Na uroczystej gali konkursowej 12 restauracji z całej Polski przygotuje imponującą kolację, którą ocenią zgromadzeni goście, jury profesjonalne oraz redaktor naczelna Żółtego Przewodnika Gault&Millau.

Podczas już VIII edycji wydarzenia na warszawskim Służewcu szefowie kuchni będą walczyć o trzy miejsca na podium w kategoriach Przystawka i Danie Główne. Deser natomiast przyrządzony zostanie przez znakomitych mistrzów kuchni (w tym również zwycięzców poprzednich edycji), poza konkursem. Osobne nagrody otrzyma jedna wybrana restauracja: od Gault&Millau, od Sokołowa SA oraz z rąk jury profesjonalnego, które w tym roku tworzą:

·         Adam Chrząstowski. Szef restauracji Ed Red w Krakowie. Podstaw zawodu uczył się w Szwajcarii, przez lata był związany z pięciogwiazdkowymi hotelami w Polsce, kierował też dwiema restauracjami w Szanghaju. Uważa, że najlepszym dodatkiem do kolacji jest dobre towarzystwo. Podczas Wine & Food Noble Night wybierze „Najlepsze danie z wołowiną”.

·         Maciej Nowicki. Pracował w Anglii, Francji, Australii, Nowej Zelandii i USA. Był szefem kuchni warszawskiego Garu i białowieskiej Carskiej. Zajmuje się rekonstrukcją kulinarną, korzystając z zapomnianych składników i odtwarzając dawne receptury.

·         Tomasz Trąbski. Szef kuchni w Vino e Cvltvra. Pracował w restauracji Blow Up Hall 5050 w Poznaniu, potem szefował kuchni Concordia Taste, z którą na Wine & Food Noble Night 2014 zdobył szereg nagród. Jego zdaniem charakter kucharza najlepiej kształtuje duża doza pokory.

·         Jarek Uściński. Właściciel i szef warszawskiej Moonsfery. Pracował w restauracji hotelu Bristol, otwierał i prowadził Restaurację 99, przewodzi Ogólnopolskiemu Stowarzyszeniu Szefów Kuchni i Cukierni. Twierdzi, że oprócz talentu mistrz kuchni musi mieć w sobie odrobinę szaleństwa.
 

  • Krzysztof Żurek. Pracował m.in. w Restauracji pod Różą, Concept Warszawa, Monopol Katowice, oraz za granicą: w  Pichler Bolzano czy Al Bersagliere Mantua. Ceni różnorodność i jakość włoskich produktów. Za najlepsze dodatki do kolacji uważa szampana i wino.

 

 

Przypomnijmy, kto będzie walczył o tytuł  najlepszej restauracji roku 2015:

Bulaj z Sopotu (szefowie kuchni: Artur Moroz i Paweł Chomentowski),

Chapeau Bas Restaurant A la carte by Grand Lubicz Hotel z Ustki (szef kuchni: Marcin Szwak),

Endorfina z Warszawy (szef kuchni: Dariusz Tomczyk),

Galeria Blu z Bielska-Białej (szef kuchni: Mateusz Czekierda),

Hugo z Poznania (szef kuchni: Dominik Narloch),

Inspiracja by Kopicki z pomorskiej Przyjaźni (szef kuchni: Rafał Kopicki),

Kiepura z Krynicy Zdrój (szef kuchni: Robert Borzymowski),

Le Victoria Brasserie Moderne z Warszawy (szef kuchni: Maciej Majewski),

PerMare z Kołobrzegu (szef kuchni: Mariusz Kucharczak),

Poziom 511Restaurant&Bar z Podzamcza k. Ogrodzieńca (szefowa kuchni: Oliwia Bernady),

Uroczysko Siedmiu Stawów Luxury Hotel z Goli Dzierżoniowskiej, woj. dolnośląskie (szef kuchni: Tomasz Połom)

Z57 z Warszawy (szef kuchni: Tomasz Kapturkiewicz).

 

Uroczysta gala finałowa odbywa się w niecodziennej scenerii - imponujących rozmiarów sali restauracyjnej. Widok starannie zaaranżowanego namiotu o powierzchni 5000 m kw., rokrocznie w innej scenografii. Wykwintnej kolacji towarzyszyć będzie muzyka na żywo w wykonaniu Kukla Band i wyborne, świetnie dobrane przez Winkolekcję, wina. Za (co roku inną) koncepcją na charakter gali, organizacją wydarzenia i całego procesu eliminacji do konkursu stoi Noble Concierge.

Więcej informacji: noblenight.pl