Zapadł wyrok w sprawie Kajetana P., który w lutym 2016 roku brutalnie zamordował lektorkę języka włoskiego w mieszkaniu na warszawskiej Woli. Sędzia Danuta Kachnowicz z Sądu Okręgowego w Warszawie uznała oskarżonego za winnego zarzucanego mu czynu i skazała go na dożywotnie pozbawienie wolności, a także zobowiązała go do zapłaty po 75 tys. złotych dla rodziców zamordowanej kobiety. Przypomnijmy, że Kajetan P. zabił swoją ofiarę odcinając jej głowę, a ciało przewiózł w torbie podróżnej do mieszkania na Żoliborzu, które później podpalił. Taksówkarzowi, który wiózł go do mieszkania i zauważył krew, miał powiedzieć, że w torbie ma tuszę dzika.

Kajetan P. skazany na dożywocie za zabójstwo lektorki języka włoskiego w 2016 roku

Zbrodnia Kajetana P. w 2016 roku wstrząsnęła Polską. Nikt nie spodziewał się, że 27-letni wówczas bibliotekarz z Poznania będzie zdolny zabić 30-letnią Katarzynę J., nauczycielkę języka włoskiego. Kajetan P. trafił na listy najniebezpieczniejszych przestępców na całym świecie; Interpol, Europol, a nawet FBI poszukiwały go w niemal 190 krajach. Po dwóch tygodniach ostatecznie został złapany na Malcie, a w trakcie transportu wojskowego zaatakował jednego z policjantów, próbując go pogryźć. Od tamtej pory przewożony jest w specjalnym hełmie.

W trakcie procesu Kajetan P. przyznał się do winy. Tłumaczył, że zamordowanie kobiety było dla niego elementem "samodoskonalenia się" i potwierdzeniem, że "życie ludzkie nie jest warte więcej niż życie komara lub świni". Dodał, że mógłby zabić jeszcze raz.