Już niedługo zobaczymy kalendarz Pirelli 2017! Do sieci już wyciekło kilka genialnych zdjęć autorstwa niemieckiego fotografa, Petera Lidnergha. W tym roku kalendarz jest pełen kobiet mądrych, pięknych – zdobywczyń Oscara. 44. wydanie kalendarza Pirelli 2017 zatytułowano „Emocjonalny”.

Już ubiegłoroczna edycja kalendarza Pirelli 2016 zwiastowała duże zmiany. Wówczas na kartach kalendarza przedstawiono najbardziej wpływowe kobiety na świecie. Wśród nich znalazły się między innymi Serena Williams, Amy Schumer czy Yoko Ono. Za obiektywem aparatu stanęła wówczas Annie Leibovitz. 

Kalendarz Pirelli jest uznawany za najseksowniejszy kalendarz świata mody. Włoskie wydawnictwo Pirelli od 1964 roku pokazuje wyjątkowe fotografie skąpo ubranych modelek, celebry tek i aktorek. W ciągu tych wszystkich edycji powoli przełamywano tematy tabu. W zeszłym roku po raz pierwszy zdjęcia przedstawiały w większości ubrane kobiety. W 2013 roku Adriana Lima była pierwszą ciężarną kobietą, która wystąpiła w sesji zdjęciowej do kalendarza Pirelli. Z kolei aktorka Małgosia Bela jest pierwszą Polką, która znalazła się na stronach prestiżowego kalendarza Pirelli 2009. Pierwszy egzemplarz kalendarza tradycyjnie jest przekazywany królowej Elżbiecie II. Do Polski trafia zaledwie 150 egzemplarzy.

Podczas tegorocznej edycji również nagość kobiecego ciała nie jest istotna. Zdjęcia do kalendarza Pirelli 2017 wykonał fotograf Peter Lindbergh. Niemiecki artysta już dwukrotnie odpowiadał za fotografie do tego wydawnictwa. W tym roku Lindbergh pokazuje naturalne piękno 14 sławnych aktorek, bez makijażu i bez retuszu.

Jak dokonał wyboru tej „czternastki”?  Peter Lindbergh kierował się przede wszystkimi takimi nazwiskami, które są kojarzone z „durnymi filmami, ale zasłynęły z rozsądnych ról”.

Wśród nich są: Penelope Cruz, Kate Winslet, Jessica Chastain, Nicole Kidman, Helen Mirren, Julianne Moore, Lupita Nyong’o, Uma Thurman, Charlotte Rampling, Alicia Vikander,  Lea Seydoux, Rooney Mara, Robin Wright oraz Zhang Ziyi. Gościem specjalnym była profesor teorii polityki z Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego im. M.W. Łomonosowa Anastazja Ignatowa.

Ideał doskonałego piękna jest niemożliwy do osiągnięcia – mówi Peter Lindbergh.

Zobaczcie wyjątkowe zdjęcia Petera Landbergha do kalendarza Pirelli 2017!