We wtorkowy wieczór w Concept Store Yes w Warszawie odbyła się oficjalna premiera kalendarz marki na 2017 rok. Na wydarzeniu go promującym można było spotkać plejadę gwiazd, które zachwycały się nowymi ujęciami marki na rok 2017. Kalendarz podziwiały takie gwiazdy jak Natalia Siwiec, Jessica Mercedes, Maja Sablewska, Kaja Śródka, Marcelina Zawadzka, Karina Kunkiewicz, Marta Dyks, Ewa Szabatin i Katarzyna Stankiewicz. Co ukazało się premierowo ich oczom?

ZOBACZ: OTWARCIE CONCEPT STORE YES osiem wyjątkowo udanych stylizacji gwiazd. Czyja najlepsza?

Tytuł kalendarza Siła Kobiecej Duszy sugeruje, że w najnowszym wydaniu kalendarza YES mamy do czynienia z mocą przekraczającą granice realnego świata. Na zdjęciach główne role grają przyroda i duchowa, kobieca siła. To one, obok modelki Oli Kędrzyńskiej i biżuterii YES, były inspiracją dla duetu The Kissinger Twins, który przegotował ujęcia do kalendarza. Kim są fotografowie, którzy tym razem dostąpili zaszczytu przygotowania sesji dla marki?

POLECAMY: NATALIA SIWIEC, JESSICA MERCEDES, MAJA SABLEWSKA I MARCELINA ZAWADZKA na premierze kalendarz YES na 2017 rok

Katarzyna Kifert i Dawid Marcinkowski to mieszkający w Singapurze reżyserzy, fotograficy i artyści multimedialni. W 2013 roku otrzymali prestiżową Webby Awards, nagrodę nazywaną internetowym Oscarem. Do tej pory pracowali już m.in.Marie Claire” i Chanel.

Twórcy Kalendarza Yes 2017 zafascynowani są ludową mitologią i naturą. Ich fotografie pełne są symboli i nawiązań do sztuki. Sfotografowane krajobrazy pasują do tych, które znamy chociażby ze słowiańskich legend i literatury.

CZYTAJ TEŻ: POLECAMY Premiera Kalendarza YES 2015

Zdjęcia powstawały wśród strumieni i jezior Warmii. Blask złotej biżuterii, której użyto do sesji, porównać można do słońca odbijającego się w tafli jeziora.

Wyłaniająca się z wody Ola Kędrzyńska nie jest jedynie tłem dla biżuterii. Wręcz przeciwnie! Biżuteria podkreśla jej piękno, osobowość i nowoczesny erotyzm, a bijąca z niej kobieca siła stała się bezpośrednią inspiracją dla stworzenia zdjęć. Z symboliką wody i z tajemniczą siłą przyrody wiąże się też zdjęcie ślubne, które znalazło się w tegorocznym wydaniu kalendarza YES, którego początki sięgają 2010 roku.

Kalendarz YES to już żywa historia polskiej fotografii. W jego poprzednich edycjach wystąpiły takie modelki, jak Magdalena Frąckowiak, Monika JAC Jagaciak, Anna Jagodzińska czy Zuzanna Bijoch.

Zobaczcie w naszej GALERII zdjęcia z kalendarza YES 2017