Resort kultury na czele z wicepremierem Piotrem Glińskim postanowił wesprzeć artystów, którzy z powodu pandemii utracili znaczącą część dochodów, w ramach Funduszu Wparcia Kultury. Łącznie rozdanych zostanie 400 milionów złotych. Na ogromną pomoc mogą liczyć przede wszystkim zespoły disco polo - Bayer Full i Weekend. 

Sławomir Świerzyński, lider i wokalista formacji Bayer Full, otrzyma z pieniędzy podatników 550 tys. złotych, natomiast jego kolega z branży - Radosław Liszewski na swój zespół Weekend dostanie 520 tys. zł. Niewiele mniej, bo pół miliona złotych trafi do Kamila Bednarka.  Wielkość sum, jakie otrzymają gwiazdy, oburzyła wiele osób. Po decyzji MKiDN na finalistę "Mam talent" sprzed dziesięciu lat wylała się ogromna fala hejtu. Muzyk w sobotni wieczór postanowił odnieść się do zarzutów swoich fanów, którzy twierdzą, że artysta "sprzedał się politycznie i dostał pieniądze 'na życie' od Telewizji Polskiej".

Kamil Bednarek otrzyma 500 tys. złotych z FWK. Muzyk skomentował decyzję rządu

- Szanowni Państwo! Wielkie wiadro pomyj wylało się na moją osobę jakobym się politycznie sprzedał i dostał pieniądze "na życie" od Telewizji Polskiej... Prowadzę od kilku lat działalność, zatrudniam ludzi, płace podatki jak każdy obywatel, płace ZUS i inne ściągane przez Urząd Skarbowy opłaty... Każdy, kto ma zarejestrowaną działalność w obrębie kategorii kulturalno-artystycznej mógł wystartować w projekcie.

W moim imieniu postulował o to manager. Gratuluje wszystkim komu udało się dostać dofinansowanie na przyszłe branżowe działania.
Wierze, że mądrze je wykorzystacie i nie będziecie zmuszeni ich oddać z powrotem...

W dalszej części swojego wpisu były juror "The Voice of Poland" zaznaczył, że kompletnie nie rozumie zarzutów internautów, którzy uważają, że popiera on obóz rządzący, ponieważ nigdy nie angażował się w jakąkolwiek działalność polityczną i starał się być apolityczny.  

- Ubolewam, że wszystko sprowadzane jest dzisiaj do polityki.. polityki, której nigdy nie rozumiałem, nigdy nie starałem się rozumieć i polityki w której jakkolwiek nigdy niechciałbym się znaleźć. Dla tych co za wszelką cenę chcą mnie złapać "na polityce"... nie uda się Wam to bo w takie gry się nie bawię - dodał wokalista.

Cały post Kamila Bednarka znajdziecie poniżej. 

Pełna lista beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury jest dostępna na stronie ministerstwa.