Durczok był gościem internetowego show "20m2 Łukasza", w którym opowiedział o swoim stosunku do mody i stylu Polaków. Prowadzący program Łukasz Jakóbiak przywołał w wywiadzie zeszłoroczne nagrody "Fashion Magazine". Dziennikarz zdobył wtedy nagrodę dla Najlepiej Ubranego Mężczyzny w Mediach.

Durczok w dość jasny sposób odpowiedział, dlaczego nie uważa, by takiego wyróżnienie nie powinno trafić w ręce poważnego dziennikarza. Szef telewizyjnych "Faktów" wyjaśnił, że ma do mody... słabość. - Ja też się zastanawiałem, czy facet, który przekazuje ludziom informacje o kryzysach parlamentarnych, rządowych, powinien się pojawić na takiej gali i odbierać nagrodę za to, że się fajnie ubiera, zdaniem kogoś. Zdaniem kogoś innego – kompletnie nie.Ale ja akurat mam do mody i do świata mody trochę słabość - wyznał dziennikarz.

Kamil Durczok wypowiedział się także na temat stylu Polaków, który jego zdaniem bardzo ucierpiał przez lata komunistycznych rządów. - Ja uważam, że ta zmiana, która zaszła w nas, w Polsce, kraju, w którym powtarzam, że oprócz oczywistych zbrodni, komuniści wyrządzili w tym kraju jedną potężną, to jest kompletne zepsucie smaku Polaków, takiego gustu.

Dziennikarz przyznał się, że udział w imprezie zorganizowanej przez magazyn zajmujący się tak inną od polityki dziedziną, był dla niego dobrą zabawą i odświeżającym doświadczeniem.

Zobacz cały wywiad z Kamilem Durczokiem z programu "20m2 Łukasza":

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kamil Durczok - Chciałby się wycofać, ale nie może