Kamil Grosicki znalazł się w szerokim składzie reprezentacji Polski na mistrzostwa świata 2018 w Rosji. Piłkarz od 2017 roku występuje na pozycji pomocnika lub napastnika w angielskim klubie Hull City, ale fani futbolu z Polski kojarzą go przede wszystkim z występów w barwach klubu Jagiellonia Białystok oraz w kadrze narodowej, z którą rozegrał już ponad 50 meczów. Od 2011 roku Grosik lub TurboGrosik, jak pieszczotliwie nazywają go kibice i koledzy z szatni, na co dzień gra dla klubów w zagranicznych ligach. Co jeszcze wiemy na temat jego życia prywatnego i zawodowego? Sprawdź!

Kamil Grosicki - wiek, dzieci, żona

Kamil Grosicki przyszedł na świat 8 czerwca 1988 roku - w tym roku kończy więc 30 lat. W 2011 roku piłkarz wziął ślub z Dominiką Grosicką. Razem z żoną wychowuje ich wspólną córkę Maję, która przyszła na świat w kwietniu 2012 roku oraz syna Dominiki z poprzedniego związku, Marcela.

SPRAWDŹ TEŻ: DOMINIKA GROSICKA Żona Kamila Grosickiego najpiękniejszą polską WAG? Pobije konkurencję?

Kamil Grosicki - zarobki

Ile zarabia Kamil Grosicki? Przechodząc na początku 2017 roku do angielskiego Hull City chwalił się, że będzie tam zarabiać o wiele więcej niż we francuskim Stade Rennais. Trudno jest jednak mówić o konkretnych kwotach. Wiadomo jedynie, że już w 2011 roku zarobki polskiego piłkarza oscylowały wokół kwoty 900 tys. euro, czyli ok. 4 mln zł.

ZOBACZ: KUBA WOJEWÓDZKI i Renata Kaczoruk ROZSTALI SIĘ?!

Kamil Grosicki - Instagram, Twitter, Facebook

Kamil Grosicki zalicza się do grona sportowców, którzy chętnie wykorzystują swoją popularność w mediach społecznościowych. Oficjalne profile Grosika można znaleźć na Facebooku, gdzie obserwuje go już ponad pół miliona użytkowników, na Instagramie (@kamilgrosicki10) oraz na Twitterze (@GrosickiKamil). Piłkarz zamieszcza tam zdjęcia z meczów i treningów, ale także sporo fotek z prywatnych sytuacji z żoną i córką.

Zdjęcia Kamila Grosickiego na boisku a także z żoną Dominiką Grosicką i ich dziećmi znajdziecie też w naszej GALERII >>