Kamil Sipowicz ujawnił, że od momentu śmierci Kory zmaga się z myślami samobójczymi. Mąż zmarłej 28 lipca 2018 legendy polskiej sceny muzycznej udzielił niezwykle szczerego wywiadu dla dwutygodnika "Newsweek", w którym opowiedział o żałobie po stracie ukochanej. Długoletni partner życiowy wybitnej polskiej artystki przyznał się, że obecnie przy życiu trzyma go jedynie wiara w ponowne spotkanie z Korą. Wyznał, że od pół roku praktycznie codziennie myśli o zakończeniu swojego życia.

- Każdego dnia. Dużo jeżdżę samochodem i słucham książek. Ostatnio "Lalki" Prusa i nagle poczułem się jak ten Wokulski. Racjonalny, wierzący w naukę, posyłający k***ę na kurs szwaczki, żeby zrobić coś dobrego, a jednocześnie cały czas myślący o samobójstwie. "Gdybym wiedział, że potem już nic nie ma, tobym się zabił" - mówi Wokulski. Też mam takie myśli, ale ponieważ mam też kontakt z Korą, to wiem, że nie mogę się zabić, bo sprzeniewierzyłbym się jej woli - powiedział w rozmowie z Aleksandrą Pawlicką.

Kamil Sipowicz przyznał, że w żałobie zmaga się z dużymi wahaniami nastroju. Zdradził też, co na temat samobójstwa twierdziła sama Kora.

- Stany euforii okupuję potwornymi dołami. Na granicy samobójstwa, ale wiem, że ona tego nie chce. gdy jeszcze żyła i wracaliśmy z ostatniej chemii, zadzwonił do mnie Tomek Stańko. W trakcie rozmowy stwierdził, że zdarza mu się myśleć o samobójstwie. Byliśmy z Korą w fatalnym stanie psychicznie, oboje wiedzieliśmy, że ta chemia niczego już nie zmieni, więc nie zastanawiając się długo, powiedziałem Tomkowi: "Rób, jak uważasz", a Kora na to: "Co ty mówisz! Żadnego samobójstwa!". Stańko umarł dzień po Korze - wyznał w wywiadzie.

Kamil Sipowicz o chorobie i śmierci Kory

Mąż Kory w wywiadzie dla "Newsweeka" opowiedział też ze szczegółami, jak wyglądały jej zmagania z nowotworem. Wyszło na jaw, że wokalistka niestety umierała w ogromnym cierpieniu.

- Przerzut na mózg to jest koszmar, którego nie zrozumie nikt, kto nie miał z tym do czynienia. Kora przeszła piekło, a ja z nią. Był moment, gdy mówiła, że jest bardzo szczęśliwa, że wręcz wstydzi się tego, jak jest szczęśliwa - zdradził Kamil Sipowicz.

Wspólne zdjęcia Kory i Kamila Sipowicza z ich ostatnich publicznych wyjść znajdziecie w GALERII >>

Jeśli czujesz, że jesteś w sytuacji bez wyjścia, masz myśli samobójcze lub przeżywasz kryzys - zgłoś się po pomoc. Jeśli chcesz porozmawiać z psychologiem, zadzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ. W sytuacji zagrożenia życia dzwoń pod numer 112 albo jedź na izbę przyjęć najbliższego szpitala psychiatrycznego.

ZOBACZ: SYN KORY Szymon Sipowicz we wzruszającym przemówieniu: Mama walczyła o wolność i tolerancję