Raper, wokalista i producent muzyczny. Skandalista z wyboru. Bycie w centrum uwagi to jego główny cel.  Śmierć matki, problemy z prawem, związek z Kim Kardashian  z pewnością zmieniły jego życie. Dlaczego Kanye West tak bardzo lubi wzbudzać kontrowersje?

Kim jest Kanye West?

Kanye West to amerykański raper. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w 1996 roku jako producent albumu rapera Grava. Płyta okazała się klęską, ale West stopniowo zwiększał swoją renomę, współpracując z coraz to większymi gwiazdami. Początkowo swoje utwory sprzedawał innym, ale powoli dążył do upragnionych celów. Praca nad albumem The Blueprint Jaya-Z przyniosła mu zasłużoną sławę. Marzył jednak, by być raperem.

Produkowanie hitów dla Janet Jacksonczy Alicii Keys mu nie wystarczało. Z pomocą przyszedł mu Jay-Z. Debiutancka płyta zdobyła w USA status potrójnej płyty. Z pewnością darmową promocję albumu przyniosły informacje masowo umieszczane w mediach, dotyczące wypadku samochodowego, w którym West cudem uniknął śmierci - złamał sobie szczękę aż w trzech miejscach, przeszedł operację jej rekonstrukcji i spędził wiele dni w szpitalu. 

Kanye West i Kim Kardashian

Obecnie Kanye West jest jednym z najlepiej sprzedających się muzyków wszech czasów. Do dziś kupiono ponad 21 milionów jego albumów. Ma na koncie 21 statuetek Grammy, magazyn Time trzykrotnie umieścił go na liście najbardziej wpływowych ludzi świata. W tym roku magazyn GQ okrzyknął go najbardziej stylowym mężczyzną na świecie.

Z pewnością to zasługa także jego żony, Kim Kardashian, a raczej jej dzisiejszego wizerunku. Styl Kanyego Westa dostrzega dziś każdy, kto pamięta Kim Kardashian sprzed lat. To właśnie Kanye zadbał, by żona zawsze wyglądała seksownie, a przede wszystkim odpowiednio do okazji. Wielu twierdzi, że to zasługa stylistów, ale przypomnijmy sobie jak Kim wyglądała tuż przed związkiem z Westem – i wszystko staje się jasne. Kanye West świetnie radzi sobie także jako projektant – wiele gwiazd promowało w tym roku jego autorską linię, zakładając zaprojektowane przez niego bluzy czy buty.

Kanye West kontrowersje

Kanye West wielokrotnie wzbudzał sensacje. Okładka magazynu Rolling Stone w wizerunku Jezusa z cierniową koroną na głowie z pewnością należy do tej kategorii. Do historii przechodzą jednak incydenty w jego wydaniu podczas różnych ceremonii rozdania nagród muzycznych. Na gali American Music Awards, West wybiegł z sali, ponieważ przegrał statuetkę dla najlepszego debiutu.  W 2006 roku podczas MTV Europe Music Awards wbiegł na scenę, by sprzeczać się, że to jednak on powinien wygrać.  Czyżby nie umiał znieść krytyki?  

Najgłośniejszą aferą z jego udziałem z pewnością jest gala MTV VMA, podczas której Taylor Swift przyjmowała nagrodę dla najlepszego żeńskiego wideoklipu. Kanye West wkroczył na scenę i oznajmił, że wygrać powinna Beyonce. West został skrytykowany, media na całym świecie zaszalały z publikacjami na temat przeprosin, telefonów do Taylor Swift czy komentarzy gwiazd na temat całej sprawy. Wmieszany został w tę aferę nawet Barack Obama. Na szczęście wszystko zakończyło się przeprosinami Westa wobec Swift.

Kanye West mama

Wielu postrzega Kanye'go jako człowieka, który za wszelką cenę dąży do sławy i rozgłosu. Dziś już jej nie potrzebuje, bo nieważne co zrobi i tak znajdzie się na pierwszych stronach gazet. Niewielu jednak wie, że Donna West była najważniejszą kobietą w życiu rapera. Była jego menedżerką, wielokrotnie wspierała syna i pomagała mu w dalszych krokach jego kariery. Donna West zmarła w 2007 roku w wyniku komplikacji po przeprowadzonej operacji plastycznej. Raper uczcił pamięć o mamie, tworząc... grę komputerową. 

Kanye West oda dawna cierpi na zaburzenia snu. Jak donoszą zagraniczne media, Kanye West nie wytrzymał ciążącej nad nim od kilku dni presji. Raper trafił do szpitala z powodu wyczerpania organizmu. To były wyjątkowo stresujące tygodnie – jego żona została zaatakowana i okradziona w Paryżu. Co więcej, podczas jednego z koncertów publika zaczęła go wygwizdywać... Miejmy nadzieję, że to nic poważnego..