Kanye West swoją "kampanię prezydencką" rozpoczął w lipcu, kiedy to opublikował serię oświadczeń w mediach społecznościowych. Niedługo później, do mediów trafiły kolejne niepokojące wpisy, w których raper oskarżył Kim Kardashian o chęć usunięcia pierwszej ciąży i groził, że się z nią rozwiedzie. Celebrytka zaapelowała do fanów, aby mieli świadomość, jak ciężką chorobą są zaburzenia afektywne dwubiegunowe i okazali jej mężowi wsparcie.

Kanye West opublikował spot wyborczy

Trwający nieco ponad minutę spot wyborczy przedstawia muzyka przemawiającego na tle czarno-białej amerykańskiej flagi. Raper namawia, aby budować silny kraj oparty na wierze, który może w przyszłości stać się jedną rodziną. - Zwracając się w stronę wiary, będziemy takim narodem, takim rodzajem ludzi, jakim Bóg chce, żebyśmy byli - wyznał w spocie Kanye West. 

Według amerykańskich mediów, West jest brany pod uwagę w oficjalnych wyborach w kilku stanach USA, ale nie ma żadnych szans na wygraną. W przeszłości raper aktywnie wspierał w działaniach politycznych obecnego prezydenta Ameryki, Donalda Trumpa.