Kanye West zdradził, że cierpi na chorobę psychiczną, którą wykryto u niego w wieku 39 lat. Słynny amerykański raper nazywa ją swoją "supermocą", która najwyraźniej sprawia, że jest jeszcze bardziej kreatywnym artystą. 40-letni dziś mąż Kim Kardashian opowiedział o swoich zaburzeniach w wywiadzie ze znaną w Stanach Zjednoczonych osobistością radiową. Big Boy przepytał Kanye Westa na ten temat przy okazji rozmowy o jego nowej płycie o nazwie "Ye", która miała swoją premierę 1 czerwca.

- Nie zdiagnozowano niczego u mnie dopóki nie skończyłem 39 lat - wyznał Kayne West. - Ale tak jak powiedziałem na płycie, to nie jest niemoc, lecz raczej supermoc.

Na co choruje Kanye West?

Kanye West w wywiadzie nie nazwał wprost swojej choroby. Na swoim nowym albumie "Ye" odnosi się jednak jednoznacznie do zaburzeń afektywnych dwubiegunowych (ChAD), czyli nawracających epizodów maniakalnych i depresyjnych. Okładka albumu zawiera napis "Nienawidzę być dwubiegunowy -  to jest świetne", czyli popularne hasło, które w wielkim uproszczeniu obrazuje stan psychiczny osób zmagających się z tym zaburzeniem.

Kanye West zapytany o to, dlaczego nazwał swój najnowszy krążek "Ye", wyjaśnił: - Wydaje mi się, że 'ye' to najczęściej używane słowo w Biblii. A w Biblii oznacza ono "wy". Więc... ja jestem wami. Jestem nami. To jesteśmy my... Jestem bardziej odbiciem tego, kim my wszyscy jesteśmy. To pierwsza płyta Kanye Westa od czasu albumu pt. "Yeezus", który ukazał się w czerwcu 2013 roku.

Zdjęcia Kanye Westa i Kim Kardashian znajdziecie w GALERII >>

ZOBACZ: KIM KARDASHIAN broni Kanye Westa: "Mój mąż nie jest chory psychicznie!"