Śmierć Karla Lagerfelda to wstrząs dla świata mody. Słynny niemiecki projektant mody, fotograf i dyrektor artystyczny domu mody Chanel zmarł 19 lutego 2019 w Paryżu. Był nie tylko wybitnym kreatorem mody i artystą, ale także kontrowersyjną postacią, o której życiu rodzinnym i uczuciowym krążyły legendy. Sprawdź, kim był Karl Lagerfeld prywatnie poniżej.

Karl Lagerfeld - rodzina

Karl Lagerfeld przyszedł na świat 10 września 1933 w Hamburgu, ale jeszcze jako nastolatek wyjechał do Paryża, z którym związał swoje życie prywatne i zawodowe. Słynny kreator mody pochodził z rodziny wyznającej starokatolicyzm. Był synem biznesmena Otto Lagerfelda, i jego żony, Elizabeth Bahlmann. Jego ojciec założył firmę Lagerfeld & Co, która zajmowała się importem mleka skondensowanego. Babcia Karla Lagerfelda od strony matki była lokalnym politykiem Niemieckiej Partii Centrum. Lagerfeld znany był z tego, że przez wiele lat fałszował prawdziwą datę swoich urodzin, jak i pochodzenie swoich rodziców. W przeszłości utrzymywał np., że urodził się w 1938, a jego ojciec pochodził ze Szwecji. Udowodniono, że obydwa stwierdzenia są kompletną nieprawdą. Dopiero w 2013 w wywiadzie dla francuskiego magazynu "Paris Match" Lagerfeld wyznał, że urodził się w 1935, co jednak również nie zgadzało się z dokumentami, które potwierdzały jego narodziny jeszcze dwa lata wcześniej, w 1933.

Karl Lagerfeld - partner

Karl Lagerfeld nie ukrywał swojego homoseksualizmu. Projektant od lat 70. był w długotrwałym związku z Jacques'em de Bascher aż do chwili jego śmierci w 1989 roku. Partner Lagerfelda padł ofiarą epidemii AIDS. Miał 38 lat.

SPRAWDŹ TEŻ: Karl Lagerfeld - 10 rzeczy, których o nim nie wiedzieliście