Kim był Karl Lagerfeld? Z odpowiedzią na to pytanie nie ma problemu nikt, kto choć w minimalnym stopniu interesuje się modą. Pochodzący z Niemiec projektant mody nie tylko zrewolucjonizował dom mody Chanel, kieruje włoską marką FENDI i założył własny brand, ale także podejmował się kreatywnych współprac z innymi firmami. Stworzył też m.in. kolekcję kosmetyków kolorowych Karl Lagerfeld + ModelCo, dostępną od 21 maja 2018 roku wyłącznie w sieci perfumerii Douglas. Jak widać, ten artysta spełniał się twórczo w wielu różnych dziedzinach. Poniżej znajdziecie jeszcze 10 innych ciekawostek na temat tego wizjonera, które z pewnością was zaskoczą.

Z OSTATNIEJ CHWILI: KARL LAGERFELD nie żyje. Wybitny projektant zmarł w wieku 85 lat

1. Karl Lagerfeld chciał w przeszłości zostać rysownikiem. Doszedł jednak do wniosku, że kariera w modzie przyniesie mu więcej pieniędzy. I chyba miał rację - majątek projektanta szacuje się na 125 mln dolarów.

2. Karl Lagerfeld był uzależniony od Pepsi. Jak donosi "Page Six", projektant podobno na przyjęciach miał wręcz do dyspozycji osobistego lokaja, który chodził za nim z kielichem Pepsi Max na srebrnej tacy.

3. Karl Lagerfeld nosił swój charakterystyczny kucyk od 1976 roku. Projektant ujawnił, że zaczął je związywać, ponieważ w latach 70. jego długie, kręcone włosy stały się dla niego coraz bardziej uciążliwe. Kucyk momentalnie stał się jego znakiem rozpoznawczym niemal tak samo jak okulary przeciwsłoneczne i wysoki, wykrochmalony kołnierz, dlatego już pozostał przy tej fryzurze.

4. Karl Lagerfled uważał, że jego kot jest najpiękniejszym czworonogiem na świecie. Rozpieszczona kotka Choupette ma nawet swój własny profil na Instagramie, gdzie jej luksusowe życie obserwuje już ponad 111 tys. użytkowników.

5. Karl Lagerfeld wyreżyserował film z Pharrellem Williamsem. Poza muzykiem, w niespełna ośmiominutowym wideo dla marki Chanel o nazwie "Reincarnation" wystąpiła też m.in. słynna modelka i aktorka Cara Delevingne. 

6. Karl Lagerfeld współpracował z Justinem Bieberem. Jako ceniony fotograf wykonał w 2014 roku popularnemu wokaliście sesję zdjęciową do amerykańskiego magazynu o modzie "V".

7. Karl Lagerfeld tworzył szkice używając produktów do makijażu. Przez ponad 20 lat artysta używał do rysowania cieni do powiek. Jedna z marek stworzyła dla niego na zamówienie specjalny cień w kolorze czerwonym.

8. Karl Lagerfeld nie przyznawał się do swojego wieku. Pewne jest, że urodziny projektanta wypadają 10 września, ale zaprzeczał temu, że przyszedł na świat w 1933 roku.

9. Karl Lagerfeld zatrudnił striptizerki i gwiazdy filmów dla dorosłych do zaprezentowania kolekcji Fendi w 1993 roku. Redaktor naczelna amerykańskiego wydania magazynu "Vogue" Anna Wintour podobno była tak oburzona tym faktem, że wyszła z pokazu.

10. Karl Lagerfeld na przełomie 2000 i 2001 roku schudł 42 kg. Powód? Tak bardzo spodobała mu się najnowsza kolekcja Diora autorstwa Hediego Slimane'a, że postanowił zrobić wszystko, aby być w stanie wejść w jego projekty.

Zdjęcia Karla Lagerfelda oraz zdjęcia produktów z limitowanej kolekcji Karl Lagerfeld + ModelCo znajdziecie w GALERII >>