Karl Lagerfeld nie żyje. Dyrektor kreatywny marki Chanel zmarł w wieku 85 lat. Informację o jego śmierci podał francuski magazyn Closer. Karl Lagerfeld zmarł we wtorek 19 lutego 2019 roku, a dzień wcześniej, późnym wieczorem, miał trafić do szpitala w Paryżu. Nazwisko projektanta zna każdy, kto chociaż w minimalnym stopni interesuje się modą. Pochodzący z Niemiec projektant mody nie tylko zrewolucjonizował dom mody Chanel, kierował włoską marką FENDI, ale też założył własną markę. Swoją przygodę ze światem mody zaczął w 1955 roku, kiedy wygrał konkurs dla młodych projektantów i tym samym zapewnił sobie pracę w domu mody Balmain. W kolejnych latach współpracował z Valentino, Chloe, czy wreszcie Chanel. W 2004 roku, jako pierwszy sławny projektant, zaprojektował kolekcję dla H&M, czym rozpoczął serię współprac szwedzkiej sieciówki z cenionymi designerami. Karl Lagerfeld był znany z charakterystycznego stylu ubierania się. Podczas każdego publicznego wyjście miał na sobie ciemny garnitur i białą koszulę oraz obowiązkowo ciemne okulary. Mówiło się, że praktycznie nigdy ich nie zdejmuje. Po jego śmierci świat mody pogrążył się w żałobie. Francuskim domem mody Chanel kierował od 36 lat.

Karl Lagerfeld nie żyje

Karl Lagerfeld był uznawany za wizjonera i znawcę stylu. Od kilku lat jego stan zdrowia pogarszał się, a on sam zmagał się z poważną chorobą. Lagerfeld nie pojawił się na ostatnim pokazie Chanel podczas tygodnia mody Haute Couture w styczniu 2019 roku. Powodem miało być zbyt duże przemęczenie jego organizmu. Był to pierwszy raz w historii, kiedy projektant opuścił swoje show. To wtedy zaczęły krążyć informacje o jego bardzo złym stanie zdrowia.

ZOBACZ TEŻ: VIRGINIE VIARD zastąpi Karla Lagerfelda w domu mody Chanel! Kim jest?

Karl Lagerfeld, urodzony w Hamburgu w 1933 roku, był ikoną mody, odpowiedzialną za odrodzenie domu mody Chanel w latach 80. XX wieku. Mówi się, że jego kotka, Choupette, uznawana przez niego za najwspanialszego czworonoga na świecie, przyniosła mu w 2014 roku 2,6 miliona funtów przychodu z sesji zdjęciowych, w których brała udział.

Karl Lagerfeld: przyczyna śmierci

Karl Lagerfeld zmarł w wieku 85 lat. Daily Mail podaje, że przyczyną śmierci wybitnego projektanta był rak trzustki. 

"Karl Lagerfeld nie poddawał się chorobie i walczył z nią bardzo dzielnie. Był bardzo dumny ze swojej sprawności i zdrowego stylu życia, więc rak trzustki był ogromnym szokiem" - powołuje się na jedno ze swoich źródeł Daily Mail.

Zdjecia Karla Lagerfelda obejrzycie w naszej GALERII --->