Przyczyna śmierci Karla Lagerfelda została podana do informacji publicznej. Dyrektor kreatywny domu mody Chanel, któremu przypisuje się odrodzenie marki w latach 80. XX w., zmarł 19 lutego 2019 roku. Śmierć wybitnego projektanta, dosłownie wstrząsnęła światem mody. W mediach społecznościowych pojawiły się tysiące wpisów, upamiętniających i żegnających "cesarza mody". 85-latka opłakiwały m.in. Anja Rubik, Penelope Cruz, Kim Kardashian, czy Anna Wintour. Początkowo, przyczyny śmierci Karla Lagerfelda nie były znane. Teraz, zagraniczne media twierdzą, że projektant cierpiał na poważną chorobę, o której nie mówił publicznie. Na co zmarł Karl Lagerfeld?

Karl Lagerfeld: przyczyna śmierci

Karl Lagerfeld zmarł na raka trzustki. Prowadzący francuskie imperium wizjoner, zmagał się z chorobą w sekrecie, a o jego dolegliwościach wiedzieli jedynie najbliżsi. To właśnie w związku z powikłaniami raka trzustki, trafił do szpitala w Paryżu, w przeddzień swojej śmierci:

"Karl Lagerfeld nie poddawał się chorobie i walczył z nią bardzo dzielnie. Był bardzo dumny ze swojej sprawności i zdrowego stylu życia, więc rak trzustki był ogromnym szokiem" - donosi Daily Mail.

ZOBACZ TEŻ: VIRGINIE VIARD zastąpi Karla Lagerfelda w domu mody Chanel! Kim jest?

Na co zmarł Karl Lagerfeld?

Rak trzustki to bardzo ciężki do leczenia nowotwór, który przez długi czas nie daje żadnych charakterystycznych objawów, a kiedy już się ujawnia, na skuteczne leczenie jest za późno. Chorych, zaalarmować mogą dolegliwości podobne do tych, zwiastujących zatrucie pokarmowe. Na raka trzustki, oprócz Karla Lagerfelda, umarli również m.in. Anna Przybylska, Patrick Swayze, czy Steve Jobs.

Zdjęcia Karla Lagerfelda obejrzycie w naszej GALERII --->