Karol Strasburger i jego młodsza o 37 lat żona, Małgorzata Weremczuk, zostali niedawno rodzicami. Para powitała na świecie córeczkę, której dała na imię Laura. Ciąża Małgorzaty Weremczuk była trzymana w ścisłej tajemnicy przed mediami, a o narodzinach dziecka dowiedzieliśmy się dopiero, kiedy szwagier świeżo upieczonego taty opublikował zdjęcia niemowlęcia w mediach społecznościowych. To Bartosz Weremczuk wyjawił również płeć i imię dziecka, którego został ojcem chrzestnym. Kiedy jednak poród wyszedł już na jaw i wszyscy wiedzą, że 72-letni Karol Strasburger został ojcem, prowadzący "Familiady" nie ma problemu ze zdradzaniem szczegółów na temat swojej córeczki.   

Karol Strasburger o porodzie

Strasburger w rozmowie z tygodnikiem "Twoje Imperium" wyznał, że nie był obecny podczas porodu swojej żony:

"Nie byłem obecny przy porodzie i nie przecinałem pępowiny. Ja takich rzeczy nie uznaję, to nie jest atrakcyjny widok. Do niczego nikomu nie jest potrzebny".

Prezenter dodał jednak, że od razu po narodzinach dziecka to on jako pierwszy je przejął i zrobił tzw. kangurowanie. Karol Strasburger wyznał również, że ze względu na obowiązki zawodowe nie jest w stanie cały czas pomagać Małgorzacie Weremczuk w opiece nad dzieckiem:

"Ja ostatnio ciągle jestem w pracy. Nagrywam właśnie świąteczne odcinki „Familiady”. Nagrania są od rana do nocy, nie mam więc jak pomóc Małgorzacie, chociaż zwykle to robię. (...) Będę przewijał dziecko. Jestem odpowiedzialnym ojcem, który z przyjemnością będzie robił wszystko, co trzeba. Chociaż karmić piersią, oczywiście, nie będę" – zażartował na koniec.

Żona Karola Strasburgera: kim jest Małgorzata Weremczuk?

Karol Strasburger i Małgorzata Weremczuk poznali się 13 lat temu na weselu przyjaciół, ale ich znajomość rozwinęła się dopiero w 2009, kiedy kobieta pracowała jako menedżer popularnej restauracji pod Warszawą. W tamtym okresie prowadzący "Familiady" odwiedzał lokal ze swoją żoną Ireną, która zmarła w 2013 roku. W jednym z wywiadów Weremczuk wyznała, że kiedy patrzyła na szczęśliwe małżeństwo Strasburgerów, zawsze miała w głowie, że Karol bardzo jej się podoba. Po śmierci żony, prezenter poprosił kobietę, aby została jego menedżerką. Częste spotkania biznesowe sprawiły, że między parą w końcu narodziło się głębsze uczucie.