Karolina Gibki nową wokalistką zespołu exMaanam. Właśnie zakończono poszukiwania następczyni Kory, która stanie na czele reaktywowanej formacji i będzie śpiewać jej największe przeboje. Pół roku po śmierci legendarnej wokalistki grupy Maanam, Kamil Sipowicz zapowiedział powrót zespołu na scenę. Grupa otrzymała nową nazwę oraz nową wokalistkę, którą została Karolina Gibki. W jej skład będą wchodzili również były gitarzysta Maanamu i Złotego Maanamu Ryszard Olesiński, Bogdan Wawrzynowicz (gitara basowa), Paweł Markowski (perkusja) i były gitarzysta Oddziału Zamkniętego, Krzysztof Zawadka. Informację ogłosił mąż zmarłej pół roku temu Kory, Kamil Sipowicz, w oświadczeniu na Facebooku.

" - Prawie pół roku po odejściu Kory i po kilku rozmowach z Rysiem doszliśmy do porozumienia: muzycy nie będą używać nazwy Złoty Maanam a ja jako osoba która na prośbę Kory i Marka Jackowskiego zarejestrowała dwadzieścia lat temu nazwę Maanam w Urzędzie Patentowym udzielę im zgody na używanie bardziej adekwatnej nazwy Ex-Maanam" - napisał Kamil Sipowicz.

Fani zespołu byli podzieleni i nie wszyscy uważali, że reaktywacja grupy z nową wokalistką jest dobrym pomysłem. Decyzja jednak zapadła i exMaanam z Karoliną Gibki na czele, już wkrótce ruszy w trasę koncertową. Kim jest młoda aktorka nazywana "nową Korą"?

Kim jest Karolina Gibki?

Karolina Gibki jest aktorką i absolwentką szkoły teatralnej oraz musicalowej. Na swoim koncie ma epizodyczne role w takich serialach jak "M jak miłość", "Klan", "Pierwsza miłość", czy "O mnie się nie martw" oraz wiele spektakli teatralnych. W 2014 roku otrzymała nagrodę "Warto", przyznaną przez Gazetę Wyborczą zespołowi studentów roku dyplomowego PWST we Wrocławiu. W Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zrealizowała recital "Bądź taka nie bądź taka" z piosenkami Maanamu, w którym przedstawiane są fragmenty z historii zespołu oraz biografii Kory. Jak czytamy na oficjalnym profilu exMaanam, to właśnie występem w tej sztuce urzekła muzyków: "Zauroczyła nas swoją urodą, talentem, osobowością, ale przede wszystkim bijącą od niej pozytywną energią."

Karolina Gibki naukę śpiewu pobierała we wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz w Studium Musicalowym przy Teatrze Capitol we Wrocławiu. Oprócz aktorstwa i muzyki, Gibki interesuje się również podróżami. Media już okrzyknęły ją "nową Korą".

Zobacz zdjęcia Karoliny Gibki w naszej galerii --->