Atak na prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, przez nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2019 zaszokował opinię publiczną w całej Polsce. 27-letni mężczyzna, wcześniej karany mieszkaniec Gdańska przed godz. 20, podczas "Światełka do nieba" wszedł na scenę WOŚP 2019 w Gdańsku i rzucił się z nożem na prezydenta Adamowicza. Uderzył go więcej niż jeden raz. Jak wynika z nagrań i relacji świadków, bezpośrednio po ataku wciąż przebywający na scenie Stefan W. wykrzykiwał do mikrofonu następujące słowa: Halo! Halo! Nazywam się Stefan, siedziałem niewinny w więzieniu, siedziałem niewinny w więzieniu, Platforma Obywatelska mnie w to władowała, dlatego właśnie zginął Adamowicz.

Reakcje na atak na Pawła Adamowicza

Bardzo groźny atak na prezydenta Gdańska skomentowały już nie tylko najważniejsze osoby w państwie, czyli prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki, ale także dziennikarze, artyści i celebryci, w tym m.in. znana dziennikarka, Karolina Korwin Piotrowska.

- Macie swoją nienawiść. Macie swoją dobrą zmianę. Macie politykę. Macie cyniczne szczucie ludzi na siebie w imię partykularnych interesów. Z obu stron barykady. Jesteście złymi ludźmi. Niszczycie wszystko. Dlaczego? Po co? Wstyd. Strasznie wstyd - napisała na swoim oficjalnym profilu na Instagramie.

Słowa Karoliny Korwin Piotrowskiej wywołały ożywioną dyskusję pod wpisem dziennikarki. Internauci jednomyślnie potępiają ten szokujący atak, ale niektórzy skrytykowali dziennikarkę za ton jej wpisu. 

Aktualizacja (13.01.2019 godz. 23:00): Post Karoliny Korwin Piotrowskiej zniknął z jej profilu na Instagramie.

SPRAWDŹ TEŻ: PAWEŁ ADAMOWICZ zaatakowany podczas finału WOŚP 2019. W jakim jest stanie?