Dziś późnym popołudniem teatr TR Warszawa podał bardzo smutną wiadomość. Instytucja przy użyciu swojego Facebooka poinformowała, że w ciągu dnia zmarła Danuta Szaflarska. Wybitna aktorka miała 102 lata. Na scenie pracowała przez ponad 80 lat, a na podstawie jej życia można by nakręcić niejeden film, serial czy wyreżyserować kilka sztuk teatralnych, które tak bardzo kochała. Szaflarską zaczęli w Internecie żegnać jej koledzy i koleżanki z pracy oraz wierni widzowie i fani. Do kondolencji po śmierci ikony polskiego kina i teatru dołączyła też Karolina Korwin Piotrowska. Co napisała dziennikarka?

ZOBACZ: DANUTA SZAFLARSKA zmarła w wieku 102 lat

Dziennikarka show-biznesowa i baczna komentatorka tego, co dzieje się w polskiej kulturze, od razu wyraziła swój smutek i żal po odejściu Danuty Szaflarskiej.

Karolina Korwin Piotrowska udostępniła na swoim Instagramie post Gala.pl, który podpisała bardzo sugestywnymi słowami:

„Pani Danusiu, tak nie wolno, zostawiać nas tutaj samych... Tak nie wolno... Już jej nie ma wśród nas. Danuta Szaflarska zmarła w wieku 102 lat...”

Ten emocjonujący wpis od razu zaczęli komentować fani dziennikarki oraz wierni widzowie Danuty Szaflarskiej.

 

PEŁNA BIOGRAFIA DANUTY SZAFLARSKIEJ: DANUTA SZAFLARSKA: Od Powstania Warszawskiego po najwyższe laury!

Przyłączamy się do słów żalu i smutku Karoliny Korwin Piotrowskiej. Nam też będzie bardzo brakowało wigoru, poczucia humoru i talentu Danuty Szaflarskiej.

Na szczęście na długo zostaną one z nami w filmach, w których aktorka stworzyła swoje brawurowe kreacje.

Oglądaliście „Pora umierać” z jej udziałem?