O Karolinie Lewickiej zrobiło się głośno po słynnym wywiadzie z wicepremierem z teką ministra kultury, profesorem Piotrem Glińskim. Prezes Telewizji Polskiej Janusz Daszyński zwiesił wówczas prowadzącą program "Minęła dwudziesta", argumentując swoją decyzję, że rozmowa miała odbiegać od standardów obowiązujących w TVP

- Sposób prowadzenia programu odbiegał zdecydowanie od standardów, które obowiązują w telewizji publicznej.

W komunikacie, który możemy przeczytać na stronie Centrum Informacji TVP poinformowano, że Lewicka wraca do programu "Minęła dwudziesta".

"Pani red. Karolina Lewicka wróci do prowadzenia programu „Minęła 20”od 1 grudnia br."

Komisja Etyki TVP nie dopatrzyła się naruszenia zasad etycznych przez Karolinę Lewicką. W oświadczeniu Prezesa Telewizji Polskiej możemy przeczytać, że jego decyzja była spowodowana celem, jaki wyznaczył sobie nowy prezes. Mowa o odtabloidyzowaniu informacji.

- Niezmiennie jednak uważam, że sposób prowadzenia programu odbiegał od standardów prowadzenia rozmowy, jakie obowiązują w TVP i to był powód zawieszenia przeze mnie red. Karoliny Lewickiej. Jak wielokrotnie podkreślałem, do moich głównych celów zalicza się odtabloidyzowanie informacji, a przede wszystkim przywrócenie „narracji publicznej w telewizji publicznej” - powiedział prezes Daszyński.

Myślicie, że to koniec problemów dziennikarki TVP?

 

» PRZECZYTAJ TAKŻE: Karolina Lewicka - Dziennikarka TVP Info zawieszona za wywiad z prof. Glińskim!